LEGIOVLAK V TRUTNOVĚ

4. 04. 2017, 00:00 - 9. 04. 2017, 00:00

Typ: Akce třetích stran

Organizátor: Československá obec legionářská

Místo konání: Vlakové nádraží Trutnov

Legiovlak, projekt Československé obce legionářské, připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát. Souprava historických vagonů, která vznikla za podpory Ministerstva obrany ČR a mnoha dalších institucí, projede do roku 2020 celou Českou republiku a Slovensko. V současnosti se Legiovlak skládá z 13 zrekonstruovaných vagonů, jakými se desetitisíce čs. legionářů přepravovaly napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918 – 1920. V letošním roce, po nezbytné zimní pauze na údržbu a doplnění expozic, začíná Legiovlak svou pouť v Královéhradeckém kraji: Trutnov 4. – 9. 4. 2017, Náchod 11. – 16. 4. 2017, Kostelec nad Orlicí 18. – 23. 4. 2017. Legiovlak představuje naši vojenskou historii nejen široké veřejnosti, ale zaměřuje se především na školní mládež. Připraveny jsou skupinové prohlídky, na které se lze dopředu objednat prostřednictvím formuláře na webu www.legiovlak.cz (nebo na e-mailu skoly@legiovlak.cz). Každý návštěvník může na Legiovlaku zjistit, jestli měl legionáře mezi svými předky. Posádka ve vagonu, který je označený jako Plukovní prodejna, dokáže hledat konkrétní osoby v databázi, kterou se i díky návštěvníkům daří doplňovat o fotografie, dokumenty, vzpomínky i hmotné předměty z pozůstalostí. Expozice Legiovlaku je přístupná zcela zdarma každý všední den od 8:00 do 18:00 a o víkendech od 9:00 do 19:00. Komentované prohlídky s průvodcem pro veřejnost bez objednávky začínají každý den od 13:00 a opakují se v hodinových intervalech. Historické vagony Legiovlaku jsou zrekonstruovány tak, aby věrně odpovídaly dobovým reáliím a návštěvníkům co nejvíce přiblížily podrobnosti z legionářského života a jejich boje. Soupravy legionářských vlaků byly totiž kasárna na kolejích a legionáři se museli postarat o vše sami. V běžném provozu se letos poprvé představil vůz pro ubytování důstojníků. Vagon je upraven jako zázemí pro velitele a každý návštěvník může porovnat, jak na tom byli prostí vojáci, oproti důstojníkům v luxusních vozech. Dále si návštěvníci mohou prohlédnout vůz polní pošty, zdravotní vůz, kovářský vagon s obráběcí dílnou či krejčovský vůz. Způsob boje legionářů pak přiblíží improvizovaný obrněný vůz, vyzbrojený dělem a kulomety, štábní vagon pro plánování operací či plošinové vozy s materiálem včetně obrněného automobilu Austin. Další informace najdete na webu www.legiovlak.cz .


 

Kalendář akcí

« 2018 »
« duben »
  Po Út St Čt So Ne
13             1 READY PLAYER ONE:... (Akce třetích stran)
1. 04. 2018, 00:00 - 1. 04. 2018, 23:59
ERIC CLAPTON (Akce třetích stran)
1. 04. 2018, 00:00 - 1. 04. 2018, 23:59
14 2 3 NO MANIFESTO (Akce třetích stran)
3. 04. 2018, 00:00 - 3. 04. 2018, 23:59
POVÍDÁLCI (Akce třetích stran)
3. 04. 2018, 09:00 - 3. 04. 2018, 23:59
4 PŘÁNÍ SMRTI (Akce třetích stran)
4. 04. 2018, 00:00 - 4. 04. 2018, 23:59
5 KATI (Akce třetích stran)
5. 04. 2018, 00:00 - 5. 04. 2018, 23:59
LUKÁŠ ORAVEC Q. &... (Akce třetích stran)
5. 04. 2018, 00:00 - 5. 04. 2018, 23:59
NICO, 1988 (Akce třetích stran)
5. 04. 2018, 00:00 - 5. 04. 2018, 23:59
DRÁTOVÁNÍ (Akce třetích stran)
5. 04. 2018, 16:00 - 5. 04. 2018, 23:59
6 KONEC TRADIČNÍHO... (Akce třetích stran)
6. 04. 2018, 00:00 - 27. 05. 2018, 00:00
PACIFIC RIM:... (Akce třetích stran)
6. 04. 2018, 00:00 - 6. 04. 2018, 23:59
LADY BIRD (Akce třetích stran)
6. 04. 2018, 00:00 - 6. 04. 2018, 23:59
SLAMĚNÉ OŠATKY (Akce třetích stran)
6. 04. 2018, 16:00 - 6. 04. 2018, 23:59
ABSOLVENTSKÝ... (Akce třetích stran)
6. 04. 2018, 17:30 - 6. 04. 2018, 23:59
7 SHERLOCK KOUMES (2D) (Akce třetích stran)
7. 04. 2018, 00:00 - 7. 04. 2018, 23:59
PACIFIC RIM:... (Akce třetích stran)
7. 04. 2018, 00:00 - 7. 04. 2018, 23:59
TURISTICKÝ POCHOD... (Akce třetích stran)
7. 04. 2018, 07:00 - 7. 04. 2018, 23:59
8 PIRÁT A LÉKÁRNÍK (Akce třetích stran)
8. 04. 2018, 00:00 - 8. 04. 2018, 23:59
SHERLOCK KOUMES (3D) (Akce třetích stran)
8. 04. 2018, 00:00 - 8. 04. 2018, 23:59
NEJTEMNĚJŠÍ HODINA (Akce třetích stran)
8. 04. 2018, 00:00 - 8. 04. 2018, 23:59
15 9 AKADEMIE TŘETÍHO... (Akce třetích stran)
9. 04. 2018, 00:00 - 9. 04. 2018, 23:59
BARMA A VIETNAM (Akce třetích stran)
9. 04. 2018, 00:00 - 9. 04. 2018, 23:59
10 MAESTRO HLEDÁ... (Akce třetích stran)
10. 04. 2018, 00:00 - 10. 05. 2018, 00:00
ODVOLÁNÍ (Akce třetích stran)
10. 04. 2018, 00:00 - 10. 04. 2018, 23:59
DO VĚTRU (Akce třetích stran)
10. 04. 2018, 00:00 - 10. 04. 2018, 23:59
PŘEDNÁŠKA O EMILU... (Akce třetích stran)
10. 04. 2018, 17:00 - 10. 04. 2018, 23:59
11 RESPIRE! (Akce třetích stran)
11. 04. 2018, 00:00 - 11. 04. 2018, 23:59
ZIMNÍ PUTOVÁNÍ ZA... (Akce třetích stran)
11. 04. 2018, 00:00 - 11. 04. 2018, 23:59
MÁŘÍ MAGDALÉNA (Akce třetích stran)
11. 04. 2018, 00:00 - 11. 04. 2018, 23:59
DEN ZDRAVÍ (Akce třetích stran)
11. 04. 2018, 08:00 - 11. 04. 2018, 17:00
12 ARCHA SVĚTEL A STÍNŮ (Akce třetích stran)
12. 04. 2018, 00:00 - 12. 04. 2018, 23:59
PLETENÍ Z PEDIGU (Akce třetích stran)
12. 04. 2018, 16:00 - 12. 04. 2018, 23:59
JOSEF MÜHLBERGER... (Akce třetích stran)
12. 04. 2018, 17:00 - 12. 04. 2018, 23:59
13 VÝSTAVY... (Akce třetích stran)
13. 04. 2018, 00:00 - 15. 04. 2018, 00:00
JARNÍ KONCERT... (Akce třetích stran)
13. 04. 2018, 00:00 - 13. 04. 2018, 23:59
PARK JIHA & SHALOSH (Akce třetích stran)
13. 04. 2018, 00:00 - 13. 04. 2018, 23:59
TRIKY S TRPASLÍKY (Akce třetích stran)
13. 04. 2018, 00:00 - 13. 04. 2018, 23:59
FAKJŮ PANE UČITELI 3 (Akce třetích stran)
13. 04. 2018, 00:00 - 14. 04. 2018, 00:00
14 40. ROČNÍK... (Akce třetích stran)
14. 04. 2018, 00:00 - 14. 04. 2018, 23:59
JO NESBØ: DOKTOR... (Akce třetích stran)
14. 04. 2018, 00:00 - 15. 04. 2018, 00:00
OD KRUMLOVA NA LIPNO (Akce třetích stran)
14. 04. 2018, 14:00 - 14. 04. 2018, 23:59
MONSTER OF METAL... (Akce třetích stran)
14. 04. 2018, 17:00 - 14. 04. 2018, 23:59
MONSTER OF METAL... (Akce třetích stran)
14. 04. 2018, 17:00 - 14. 04. 2018, 23:59
MALOÚPSKÝ HOROBÁL (Akce třetích stran)
14. 04. 2018, 19:00 - 14. 04. 2018, 23:59
15 KRYŠTOF:... (Akce třetích stran)
15. 04. 2018, 00:00 - 15. 04. 2018, 23:59
NEJTEMNĚJŠÍ HODINA (Akce třetích stran)
15. 04. 2018, 00:00 - 15. 04. 2018, 23:59
16 16 THE FLORIDA PROJECT (Akce třetích stran)
16. 04. 2018, 00:00 - 16. 04. 2018, 23:59
ROSTU S KNIHOU (Akce třetích stran)
16. 04. 2018, 09:00 - 16. 04. 2018, 23:59
17 PLANETA ČESKO (Akce třetích stran)
17. 04. 2018, 00:00 - 17. 04. 2018, 23:59
MOZAIKOVÉ KVĚTINÁČE (Akce třetích stran)
17. 04. 2018, 16:00 - 17. 04. 2018, 23:59
SPORTOVEC ROKU 2017 (Akce třetích stran)
17. 04. 2018, 16:30 - 17. 04. 2018, 23:59
SEBELÉČBA - CESTA... (Akce třetích stran)
17. 04. 2018, 17:00 - 17. 04. 2018, 23:59
18 MARIEN (Akce třetích stran)
18. 04. 2018, 00:00 - 18. 04. 2018, 23:59
TÁTOVA VOLHA (Akce třetích stran)
18. 04. 2018, 00:00 - 18. 04. 2018, 23:59
19 SWING SE VRACÍ... (Akce třetích stran)
19. 04. 2018, 00:00 - 19. 04. 2018, 23:59
KOUDELKA... (Akce třetích stran)
19. 04. 2018, 00:00 - 19. 04. 2018, 23:59
MODERNIZACE... (Akce třetích stran)
19. 04. 2018, 16:00 - 19. 04. 2018, 23:59
DRÁČEK (Akce třetích stran)
19. 04. 2018, 16:00 - 19. 04. 2018, 23:59
POSLEDNÍ ROK V... (Akce třetích stran)
19. 04. 2018, 17:00 - 19. 04. 2018, 23:59
20 RAMPAGE: NIČITELÉ... (Akce třetích stran)
20. 04. 2018, 00:00 - 20. 04. 2018, 23:59
HASTRMAN (Akce třetích stran)
20. 04. 2018, 00:00 - 21. 04. 2018, 00:00
ŠITÍ SKŘÍTKŮ,... (Akce třetích stran)
20. 04. 2018, 16:00 - 20. 04. 2018, 23:59
21 RAMPAGE: NIČITELÉ... (Akce třetích stran)
21. 04. 2018, 00:00 - 21. 04. 2018, 23:59
ZÁKLADY NA ŠICÍM... (Akce třetích stran)
21. 04. 2018, 09:30 - 21. 04. 2018, 23:59
22 POHÁDKA ZE STARÉ... (Akce třetích stran)
22. 04. 2018, 00:00 - 22. 04. 2018, 23:59
TRIKY S TRPASLÍKY (Akce třetích stran)
22. 04. 2018, 00:00 - 22. 04. 2018, 23:59
PEPA (Akce třetích stran)
22. 04. 2018, 00:00 - 22. 04. 2018, 23:59
17 23 SHYLOCK (Akce třetích stran)
23. 04. 2018, 00:00 - 23. 04. 2018, 23:59
VADÍ NEVADÍ (Akce třetích stran)
23. 04. 2018, 00:00 - 24. 04. 2018, 00:00
KLAVÍRNÍ KONCERT... (Akce třetích stran)
23. 04. 2018, 17:00 - 23. 04. 2018, 23:59
24 25 J. SLAVÍK, D.... (Akce třetích stran)
25. 04. 2018, 00:00 - 25. 04. 2018, 23:59
POHÁDKOVÁ ZAHRÁDKA (Akce třetích stran)
25. 04. 2018, 00:00 - 25. 04. 2018, 23:59
VEZMEŠ SI MĚ KÁMO? (Akce třetích stran)
25. 04. 2018, 00:00 - 25. 04. 2018, 23:59
26 ZTRATILI JSME... (Akce třetích stran)
26. 04. 2018, 00:00 - 26. 04. 2018, 23:59
KONCERT UČITELŮ... (Akce třetích stran)
26. 04. 2018, 18:00 - 26. 04. 2018, 23:59
LISTOVÁNÍ V... (Akce třetích stran)
26. 04. 2018, 20:15 - 26. 04. 2018, 23:59
27 PROFESIONÁLNÍ... (Akce třetích stran)
27. 04. 2018, 00:00 - 10. 06. 2018, 00:00
AVENGERS:... (Akce třetích stran)
27. 04. 2018, 00:00 - 28. 04. 2018, 00:00
AŽ NA DNO (Akce třetích stran)
27. 04. 2018, 00:00 - 27. 04. 2018, 23:59
28 DVĚ NEVĚSTY A... (Akce třetích stran)
28. 04. 2018, 00:00 - 29. 04. 2018, 00:00
29 AVENGERS:... (Akce třetích stran)
29. 04. 2018, 00:00 - 29. 04. 2018, 23:59
18 30 ČARODĚJNICE (Akce třetích stran)
30. 04. 2018, 00:00 - 30. 04. 2018, 23:59
KAZIŠUCI (Akce třetích stran)
30. 04. 2018, 00:00 - 30. 04. 2018, 23:59
           

banner-v1.giffacebook.jpginstagram.jpg

Počasí Trutnov
 

banner-kino.gif