Město Trutnov slavnostně dekorovalo nejlepší sportovce roku 2010

Tisková zpráva - 2. 6. 2011

Ocenění pro nejlepšího sportovce roku 2010 převzal 1. června z rukou starosty Ivana Adamce terénní triatlonista Ondřej Pipek. Vloni vyhrál závod Xterra ve Špindlerově Mlýně v kategorii 15-19 let a v celkovém hodnocení Českého poháru obsadil třetí místo. Především se mu však podařilo vybojovat bronz na mistrovství světa v Xterra na Havaji.

„Překvapilo mě, že jsem byl vybrán zrovna já, protože v Trutnově je hodně dobrých sportovců. Vůbec jsem to nečekal. Nikdy jsem ještě žádnou anketu nevyhrál, ani jsem se neumístil,“ řekl devatenáctiletý mladík v obřadní síni Staré radnice, kde se slavnostní setkání uskutečnilo.

„Železný“ junior porazil mezi dalšími nominovanými sportovci například běžkyni na lyžích Evu Nývltovou, kanoistu Aleše Marka, boxera Milana Ondráška i nejlepšího sportovce roku 2009 silového trojbojaře Jaromíra Kratochvíla. „Tuhle sezonu bych chtěl absolvovat celý Český pohár Xterra a Mistrovství Evropy v Žitavě,“ prozradil Pipek, který na vyhlášení dorazil přímo z maturitních zkoušek, své letošní plány.

Nejlepším mládežnickým sportovcem do 18 let byla zvolena plavkyně Martina Elhenická, která v loňském roce mimo jiné obsadila 9. místo na 1. Světové olympiádě mládeže v Singapuru. Titul Nejlepší sportovní kolektiv připadl basketbalistkám týmu Kara Trutnov (vítěz Středoevropské ligy), přičemž mládežnickou kategorii družstev ovládly pro změnu mladší dorostenky Kary (1. místo v extralize). Z prostředí bezedných košů vzešli i nejlepší trenéři roku 2010 - Martin Petrovický a Petr Kapitulčin.

Cenu za významný přínos trutnovskému sportu získala Renata Hammová. Dlouholetá cvičitelka plavání rodičů s dětmi a stále aktivní rozhodčí plavání oslavila v loňském roce významné životní jubileum.

PŘEHLED OCENĚNÝCH SPORTOVCŮ:
Nejlepší sportovec:
Ondřej Pipek (terénní triatlon)
Nejlepší mládežnický sportovec do 18 let: Martina Elhenická (plavání)
Nejlepší sportovní kolektiv: tým žen Kara Trutnov (basketbal)
Nejlepší mládežnický sportovní kolektiv do 18 let: tým mladších dorostenek Kara Trutnov (basketbal)
Nejlepší trenér: Petr Kapitulčin, Martin Petrovický (basketbal)
Cena za významný přínos trutnovskému sportu: Renata Hammová (plavání - cvičitelka, rozhodčí)