Česko-polská spolupráce při udržitelnosti projektu Trutnovský drak – Świdnický Gryf

Město Trutnov v roce 2013 uspělo s žádostí o dotaci na mikroprojekt Trutnovský drak – Świdnický Gryf, jehož cílem bylo oživit turistický ruch v česko-polském příhraničí a popularizovat město a jeho tradice. Neoddělitelnou součástí projektu je i jeho udržitelnost, díky níž se během uplynulého roku uskutečnilo několik společných česko-polských setkání.

V prosinci 2016 vystoupily, již tradičně, děti z trutnovské ZUŠ na společném vánočním koncertu v polské Świdnici. Během dopoledne děti společně nacvičovaly vánoční písně. Při večerním představení pak tyto písně zazpívaly společně s dětmi z MDK  Świdnica a  Jelenia Góra.

V březnu 2017 se v polské Świdnici sešli mladí modeláři na Mezinárodní soutěži modelů „Świdnice – Junior 2017“, aby porovnaly své „modelářské“ síly s kamarády z Polska. Dvoudenní akce se z Trutnova zúčastnili členové Klubu železničních modelářů Trutnov. Z výstavy si trutnováci odvezli i několik ocenění.

Současně se v březnu 2017 v Trutnově uskutečnil dvoudenní společný trénink s mažoretkami ze Świdnice. Akce se zúčastnilo 38 mažoretek z MDK Świdnica a jejich 2 trenérky. Na této akci si mažoretky vyměnily spoustu zajímavých zkušeností a poznatků.

V říjnu 2017 proběhla v Trutnově Výstava modelů v sídle SVČ při ZŠ Rudolfa Frimla. Na tuto akci byly pozvány děti z MKD Świdnica, především mladí modeláři. Všichni obdivovali zručnost trutnovských železničních modelářů a jejich partnerů z Německa, Rakouska, Polska a Francie.  Poté se děti zúčastnily interaktivní prohlídky Galerie draka včetně vyprávění Legendy o trutnovském drakovi.

Podobné akce zaměřené především na děti a mládež jsou chystané i na další rok. Například ještě v prosinci navštíví město Trutnov skupina polských dětí z pěveckého sboru MDK Świdnica a společně s dětmi ze ZUŠ se zúčastní pěveckého workshopu a rozsvěcení vánočního stromku. Na oplátku pojedou děti z trutnovské ZUŠ zazpívat na vánoční koncert do Świdnice a mnoho dalších…

loga-210-mm.jpg

on-line2.jpg