Šíří se podvodný e-mail, který láká na Windows 10 upgrade

Útok na počítač pomocí e-mailu, jehož příloha infikuje váš počítač není žádnou novinkou. Stále se ale najde spoustu důvěřivých uživatelů, kteří podvod neodhalí a přílohu otevřou. Nyní hackeři využili žádaného upgradu na Windows 10 a rozesílají e-mail, který vyzývá právě k instalaci upgradu na Windows 10, upozornil Securityweek.

windows_10.jpg

V příloze podvodného e-mailu se nachází soubor Win10Installer.zip a v textu výzva k jeho otevření. Předmět e-mailu je „Windows 10 Free Update“ a jako zdrojová adresa je uvedeno update@microsoft_com. V těle e-mailu se ale nachází několik pravopisných chyb, což by mohlo v oběti vzbudit podezření a podobný e-mail ihned smazat.

Otevření přílohy samozřejmě instalaci nových Windows nespustí. Jedná se o CTB-Locker, což je vir ransomwarového typu, který zašifruje určitá data na vašem počítači a za jejich odblokování požaduje výkupné. V tomto případě útočníci požadují poslat částku v Bitcoinech přes síť Tor do 96 hodin.

Zdroj a bližší informace:
www.zive.cz