Na obsah stránky

 

Městská vlaková linka bude do Libče jezdit i příští rok

Trutnov - vlakové nádraží 2.jpeg

Od března letošního roku funguje v Trutnově tzv. městská vlaková linka. Zastupitelé nyní schválili její prodloužení na příští rok. Město tak nabízí alternativu, jak se nejen při dopravních zácpách dostat snáze a rychleji do centra města.

Vzhledem k očekávanému zvýšení dopravy na trase Královec – Trutnov po spuštění polské dálnice S3 vyjednala trutnovská radnice s Královéhradeckým krajem provoz tzv. městské vlakové linky na trase Trutnov, hlavní nádraží – Libeč. Celkem 16 nových spojů takto jezdí už od 1. března. Zastupitelé nyní schválili prodloužení smlouvy s krajem na její provoz do prosince 2024.  „Cestujících, kteří tato spojení využívají, jsou jednotky až desítky denně. A to není špatný výsledek. Věříme, že až se zvýší doprava směrem z Polska a obráceně, lidé budou volit tento alternativní způsob dopravy častěji. Momentálně uplynula krátká doba na vyhodnocení. Už při zavádění jsme zastupitele informovali, že bude třeba linku alespoň dva roky provozovat. Trutnováci tak mají čas tuhle možnost přijmout a spoje více používat,“ vysvětluje prodloužení smlouvy Michal Rosa, starosta města Trutnova.

Radnice chce navíc občanům v Libči usnadnit přístup k vlakové zastávce. Na jaře opravila cestu a prostor zastávky a v příštím roce by měl být realizován přechod pro chodce se středovým ostrůvkem na hlavní silnici, který tak zajistí bezpečný příchod k zastávce.

Velkou výhodou pro všechny cestující je, že si nemusejí ve vlaku kupovat jízdenku, pokud mají časové, tedy měsíční a čtvrtletní, kupony MHD Trutnov. Ty navíc platí nejen na těchto spojích, ale ve všech vlacích na území města. „I přes poměrně silnou propagaci mnoho Trutnováků nezachytilo informaci, že předplacené kupony trutnovské MHD fungují od března 2023 ve vlacích na celém území města. Bohužel se setkáváme s tím, že tuto informaci nemají i někteří průvodčí, a proto je třeba na akceptaci jízdenky trvat a na případný problém s Českými drahami upozornit,“ dodává trutnovský starosta.

Městská vlaková linka bude fungovat minimálně do celostátní prosincové změny jízdních řádů, tedy do 13. prosince 2024. Do té doby bude mít trutnovská radnice dostatek relevantních dat o jejím vytížení a vyhodnotí, zda její provoz zachovat, nebo ukončit.

ikona souboruTZ - Městská vlaková linka bude do Libče jezdit i příští rok.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail:
dedkova@trutnov.cz


Vytvořeno 19.9.2023 | přečteno 765x | dedkova
 

Sloupek 2

MěÚ Trutnov
Slovanské náměstí 165
541 01 Trutnov
tel : +420 499 803 111
fax: +420 499 803 103

podatelna@trutnov.cz
ID DS (3acbs2c)

IČO:
00278360
DIČ:CZ00278360
č.ú.:124601/0100
load