Na obsah stránky

 

Novinky v městské hromadné dopravě v Trutnově

Trutnov   vlakové nádraží 3

Od 1. března se obyvatelé Trutnova dočkají dalšího rozšíření služeb, které jim umožní využít časové kupóny MHD Trutnov ve vlakových linkách na území města. Tato novinka se kromě avizované městské vlakové linky týká i všech ostatních vlaků v obvodu města, ať už osobních, spěšných nebo rychlíků, dopravců České dráhy a GW Train Regio.

Ve středu 1. března 2023 zahajuje svůj provoz městská vlaková linka v Trutnově. Spočívá v posílení o celkem 16 nových spojů na trati vedoucí z integrované obce Libeč přes Poříčí až na hlavní nádraží v Trutnově. Radnice tím chce lidem umožnit dostat se do centra města snáze a rychleji. Velkou výhodou pro všechny cestující navíc bude, že si nemusejí kupovat jízdenku, pokud mají časové kupony MHD Trutnov. Kromě těchto spojů budou měsíční a čtvrtletní kupony platit i v dalších vlacích na území města. Díky tomuto kroku se vlaky stanou nedílnou součástí MHD v Trutnově a významně se tak rozšíří nabídka spojů, a tím i aktraktivita hromadné dopravy,” popisuje novinku starosta města Michal Rosa.

To vše je možné díky dohodě města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Českých drah o akceptaci časového jízdného MHD Trutnov. Královéhradeckému kraji patří poděkování za vstřícný přístup a pomoc s realizací tohoto záměru. Město Trutnov se zavázalo uhradit za akceptaci časového jízdného MHD Trutnov ve vlacích Královéhradeckému kraji jako kompenzaci částku necelých 225 tisíc Kč za období od 1. března do 8. prosince 2023. Od prosince 2023, kdy začnou platit nové jízdní řády, se bude jednat o nové smlouvě.

Cestující ze zastávky Trutnov–Staré Město bude moci na svůj časový kupón zakoupený pro MHD Trutnov dojet vlakem na vlakové nádraží a poté přesednout na autobusovou linku MHD směřující například do obchodní zóny. A to bez toho, že by si musel ve vlaku zakoupit zvláštní jízdenku,” uvádí jednu z mnoha možných kombinací vlaků a autobusů místostarosta Tomáš Hendrych.

Cestující, kteří nemají časovou jízdenku, se řídí ceníkem IREDO (včetně slev pro děti a seniory). 

Pro snazší přehlednost jsme ve spolupráci s Královéhradeckým krajem připravili přehled karet, které budou akceptovány ve vlacích, a také soubor nejčastějších otázek a odpovědí:

Může cestující, který jede autobusem MHD a chce přestoupit na vlak, využít stejnou jednorázovou jízdenku?

Ne. Vzhledem k tomu, že neproběhla tarifní integrace, nebude toto u jednorázového jízdného možné. Díky dohodě mezi městem Trutnov a Královéhradeckým krajem toto bude možné pouze v případě, že se cestující prokáže tzv. časovým kupónem.

Proč neproběhla tarifní integrace MHD Trutnov a krajského systému dopravní obslužnosti IREDO?

Otázka tarifní integrace MHD Trutnov a IDS IREDO nebyla zatím uzavřena. V tuto chvíli bylo upřednostněno řešení pro nové městské vlakové linky a ostatní vlakové spoje na území města Trutnova. Mezi městem Trutnov a Královéhradeckým krajem, ale i nadále probíhají jednání o této integraci i za účasti společnosti OREDO, která tarif IDS IREDO spravuje.

Co je časové jízdné a jak se ve vlaku prokážu?

Časové jízdné je předplacené jízdné na měsíc/čtvrtletí. K prokázání tzv. časového jízdného, tedy měsíčního/čtvrtletního kupónu, budete potřebovat některou z vyobrazených karet a SOUČASNĚ také doklad o zakoupení časového jízdného.

V jakých vlacích bude měsíční/čtvrtletní jízdné uznáváno?

Takzvané časové jízdné, tj. měsíční/čtvrtletní kupóny, budou uznávány v obvodu města Trutnova ve všech osobních i spěšných vlacích a také v rychlících. 

Pokud nemám účtenku k časovému jízdnému, mohu někde požádat o novou účtenku?

O novou účtenku lze požádat v informační kanceláři společnosti ARRIVA autobusy, a. s., - Nádražní 189, 541 01 Trutnov (2. patro, dveře 310), tel: 499 811 286. Provozní doba: pondělí, středa 6:00-11:30 a 12:30-18:00

Pokud mám časovou jízdenku na vlakovou dopravu (např. časový kupón IREDO), mohu ji použít i ve vlacích městské vlakové linky a autobusech MHD?

Ve vlacích městské vlakové linky ano, v autobusech MHD však ne. Tato kombinace bohužel v tuto chvíli není v autobusech MHD možná, neboť neproběhla tarifní integrace trutnovské MHD a krajské sítě dopravní obslužnosti.

Kam až mohu s časovým jízdným MHD dojet? Platí i na přilehlé okolní obce např. Mladé Buky, Velké a Malé Svatoňovice, Suchovršice, Pilníkov apod.?

Pro přilehlé obce časové jízdné MHD neplatí. S časovým kuponem mohu využít vlaku pouze při cestě mezi zastávkami v obvodu města Trutnova na těchto tratích:

• trať č. 032 Trutnov střed – Trutnov-Staré město 

• trať č. 040 Trutnov-Volanov – Trutnov hl.n. 

• trať č. 043 Trutnov hl.n. – Libeč 

• trať č. 047 Trutnov hl.n. – Lhota u Trutnova

Kde si mohu časové jízdné koupit? Lze to i u řidiče MHD autobusu či ve vlaku, nebo musím dojít do kanceláře Arrivy?

Časové jízdné si mohu zakoupit pouze v informační kanceláři společnosti ARRIVA autobusy nebo přes e-shop www.mhdtrutnov.arriva.cz.

 

 Jízdní řád vlaků na území města Trutnova, obrázek se otevře v novém okně

VZORY KARET MHD Trutnov, obrázek se otevře v novém okně

ikona souboruTZ - Novinky v městské hromadné dopravě v Trutnově.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz


Vytvořeno 27.2.2023 | přečteno 3246x | dedkova
 

Sloupek 2

MěÚ Trutnov
Slovanské náměstí 165
541 01 Trutnov
tel : +420 499 803 111
fax: +420 499 803 103

podatelna@trutnov.cz
ID DS (3acbs2c)

IČO:
00278360
DIČ:CZ00278360
č.ú.:124601/0100
load