Na obsah stránky

 

Od nového roku končí bezplatné velkokapacitní kontejnery

Kontejner velkoobjemový odpad 3

Nepořádek a odpad, který do nich nepatří. Taková byla situace s velkoobjemovými kontejnery v trutnovských integrovaných obcích. Radnice proto přistoupila k jejich zrušení.  

Trutnov od začátku nového roku zavádí další změnu v nakládání s odpady. Nejen na základě stížností od místních občanů ruší přistavování velkokapacitních kontejnerů v okrajových částech města. Změna se dotkne Lhoty, Voletin, Starého Rokytníku, Libče, Studence a Bohuslavic. „Kontejnery jsme zde umisťovali jednou za dva týdny zdarma. Bohužel v nich kromě velkoobjemového odpadu, pro který byly určeny, končil komunální odpad, bioodpad, odpad související s podnikatelskou činností i stavební odpad, přičemž tyto složky do kontejneru nepatří. Navíc náklady na jeho odvoz a likvidaci hradilo město ze svého rozpočtu. Jen v loňském roce to bylo 1,2 milionu korun,“ zdůvodňuje změny Vendula Kasperová, vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu Trutnov.

Současně vedle těchto kontejnerů vznikaly černé skládky a hromadil se okolo nich nepořádek. „To se samozřejmě nelíbilo lidem, kteří v blízkosti kontejnerů bydlí. Ač místa pravidelně monitorovala městská policie a nepořádek jsme na náklady města likvidovali, pokaždé zde vznikl znovu. Tento problém jsme nemohli jen tak přehlížet,“ vysvětluje Michal Rosa, starosta města Trutnova.

Vzhledem k tomu, že od nového roku funguje v Trutnově sběr odpadu způsobem Door-to-Door, budou mít rodinné domy v těchto integrovaných obcích své vlastní nádoby na směsný odpad, plast, papír i bioodpad. Velkokapacitní kontejnery tím pádem už nejsou tak potřebné. Kromě nového systému navíc trutnovská radnice připravuje na polovinu letošního roku otevření druhého sběrného dvora, a to v Poříčí. „Chceme lidem usnadnit třídění odpadu a ulehčit jim odvoz objemných věcí na sběrný dvůr. Čím více odpadu se roztřídí na jednotlivé recyklovatelné suroviny, tím lépe. Otevřením pobočky sběrného dvora na druhé straně města tomu chceme napomoci,“ dodává trutnovský starosta.  

 

ikona souboruTZ - Od nového roku končí bezplatné velkokapacitní kontejnery .pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz


Vytvořeno 4.1.2023 | přečteno 1905x | dedkova
 

Sloupek 2

MěÚ Trutnov
Slovanské náměstí 165
541 01 Trutnov
tel : +420 499 803 111
fax: +420 499 803 103

podatelna@trutnov.cz
ID DS (3acbs2c)

IČO:
00278360
DIČ:CZ00278360
č.ú.:124601/0100
load