Na obsah stránky

 

Trutnovské Bojiště má opravený amfiteátr

Bojiště - opravený amfiteátr 2.jpg

Rozsáhlá rekonstrukce amfiteátru v areálu Bojiště v Trutnově je u konce. Nadcházející sezóna nabídne návštěvníkům sezení na nových dřevěných lavičkách a upravené cesty.

Oprava amfiteátru začala na podzim loňského roku. Práce šly podle plánu, a tak se vše stihlo do začátku nové kulturní sezóny na Bojišti. Od dnešního dne je areál přístupný veřejnosti. „Bojiště je jedním z klenotů Trutnova, cítíme jeho velký potenciál pro rekreaci a pořádání kulturních akcí pro Trutnov i jeho okolí. Investice do areálu nám dává o to větší smysl, když zde bude funkční restaurace, která zvýší jeho atraktivitu. Výhodou je, že město nemusí řešit rekonstrukci skleníku, který si už převzal nový vlastník a chystá se v něm restauraci vybudovat, a mohlo tak tuto investiční akci spustit,“ říká k opravě na Bojišti Michal Rosa, starosta města Trutnova.

Nejviditelnější změnou jsou nové lavičky z kovové konstrukce se sedáky a opěradly z impregnovaného sibiřského modřínu. Kapacita nového amfiteátru je přibližně 1256 míst k sezení. „Dřevo jsme zvolili jako přírodní materiál, který amfiteátru sluší, a také proto, že jsme si vědomi, že časem bude docházet k poškození laviček. Opravy dřevěných laviček budou výrazně jednodušší a bude si je schopen provádět sám nájemce areálu,“ zdůvodňuje volbu trutnovský starosta. Mezi řadami laviček vznikly dva nové chodníky ze žulových kostek a opravy se také dočkala plocha mezi podiem a lavičkami, která je z hutněného asfaltového recyklátu. Radnice do amfiteátru investovala 9,6 milionu korun vč. DPH.

Bojiště - opravený amfiteátr 4.jpg, obrázek se otevře v novém okně Bojiště - opravený amfiteátr 3.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Díky prodeji objektu skleníku, který se nachází po levé straně při vstupu do areálu a který se stane součástí chystaného projektu na vybudování restaurace, se radnice za získané finanční prostředky ještě letos na jaře pustila do opravy komunikace vedoucí k amfiteátru. „Zadláždili jsme cestu žulovými kostkami, kompletně opravili pískovcové schodiště, vybudovali odvodňovací žlaby a nainstalovali 3 nové sloupy veřejného osvětlení,“ říká k dalším pracím v areálu Klára Bednářová, vedoucí Odboru majetku města MěÚ Trutnov. Tyto práce vyšly radnici na zhruba 1,5 milionu korun.   

V opraveném areálu bude umístěna kamera napojená na městský kamerový dohledový systém, aby Městská policie Trutnov mohla monitorovat dění v areálu a dohlédnout tak na pořádek, i když se v něm nebude zrovna konat žádná akce.

Bojiště - opravený amfiteátr 1.jpg, obrázek se otevře v novém okně

foto: Miloš Šálek

ikona souboruTZ - Trutnovské Bojiště má opravený amfiteátr.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz


Vytvořeno 30.5.2023 | přečteno 1143x | dedkova
 

Sloupek 2

MěÚ Trutnov
Slovanské náměstí 165
541 01 Trutnov
tel : +420 499 803 111
fax: +420 499 803 103

podatelna@trutnov.cz
ID DS (3acbs2c)

IČO:
00278360
DIČ:CZ00278360
č.ú.:124601/0100
load