Na obsah stránky

 

Už brzy začne oprava Národní ulice

Národní 2

Dlouho připravovaná oprava Národní ulice je tu. Trutnovská radnice ve spolupráci se správci inženýrských sítí zahájí 1. května práce, které jsou rozděleny do 3 etap. Konec je plánován na polovinu listopadu.

Příprava této investiční akce byla mimořádně náročná a trvala pět let. Přestože občané ve výsledku nejvíce ocení povrch komunikace a chodníků, důvod, proč k této investici dochází, leží pod povrchem. Kanalizace a plynovod v Národní ulici jsou ve špatném technickém stavu. Bylo nutné zkoordinovat postup několika institucí a já mám radost, že se to podařilo,“ říká Michal Rosa, starosta města Trutnova.

Na opravě Národní ulice se s městem Trutnov podílejí VaK Trutnov, a. s., správce plynovodu GasNet, s. r. o., a poskytovatelé telekomunikačních služeb HD internet, s. r. o., a T-Mobile. Na úseku dlouhém zhruba 300 metrů dojde k opravě a výměně sítí včetně přípojek k jednotlivým objektům. Dále bude položen nový asfaltový povrch. Radnice také počítá s opravou chodníků a vybudováním parkovacích míst. „Nově budou řidiči v Národní ulici parkovat podélně, a to po obou stranách vozovky,“ vysvětluje David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Trutnov. Opravu, kterou provádí společnost Repare Trutnov, s. r. o., vysoutěžilo město za necelých 15 milionů korun.

Práce jsou rozděleny do 3 etap, které se časově různě překrývají. První etapa je v úseku mezi křižovatkami s ul. Novodvorskou a Blanickou, druhá etapa mezi křižovatkami s Blanickou a Českou a poslední, třetí etapa, je od České ul. po Libušinku. Ulice bude kompletně uzavřena, ovšem průjezd vozidel integrovaného záchranného systému zůstane zajištěn. „Chtěl bych všechny obyvatele této lokality poprosit o shovívavost a dodržování dopravního značení. Investiční akce o takové velikosti se neobejde bez dopravních omezení. Samozřejmě i objízdné trasy se budou měnit podle postupu prací tak, aby situace pro řidiče byla co nejpřehlednější a nejpohodlnější,“ uzavírá trutnovský starosta.  

 Národní   situace stavby, obrázek se otevře v novém okně

Národní 1, obrázek se otevře v novém okně

Foto: Iva Trávníčková

ikona souboruTZ - Už brzy začne oprava Národní ulice.pdf

 

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz


Vytvořeno 20.4.2022 | přečteno 554x | dedkova
 

Sloupek 2

MěÚ Trutnov
Slovanské náměstí 165
541 01 Trutnov
tel : +420 499 803 111
fax: +420 499 803 103

podatelna@trutnov.cz
ID DS (3acbs2c)

IČO:
00278360
DIČ:CZ00278360
č.ú.:124601/0100
load