Na obsah stránky

 

V Trutnově startuje komunitní centrum i klubovna pro děti

Prostor pro komunitní centrum 2

V rámci pomoci uprchlíkům z Ukrajiny zřídila trutnovská radnice v městských prostorách komunitní centrum a klubovnu pro děti. Obě zařízení budou fungovat od příštího týdne.

Naším cílem je, aby se nově příchozí cítili vítáni, aby ze sebe co nejrychleji setřásli otřesné zážitky, které mají za sebou. Nejsme na frontové linii a proto pomoc, která se od nás očekává, musí být systémová a zaměřená na budoucnost. Chceme nabídnout zejména takovou formu podpory, která umožní Ukrajincům, aby si následně pomohli sami. Klubovna umožní maminkám nastoupit do práce a stát se soběstačnými. Komunitní centrum je cestou k vzájemnému poznání a pochopení“, vysvětluje Michal Rosa, starosta města Trutnova.

Klubovna pro děti

Klubovna sídlí ve Staré radnici na Krakonošově náměstí. Je určena pro děti ve věku od 2 do 6 let a má kapacitu 25 dětí. Ty sem mohou chodit denně od 6:30 do 15:00. „Provozní dobu budeme případně upravovat na základě požadavků od maminek dětí s ohledem na jejich pracovní dobu,“ upřesňuje Dušan Rejl, vedoucí Odboru sociálního, školství a zdravotnictví MěÚ Trutnov. Pro děti je připravena velká společenská místnost, kde mají hračky, postýlky na spaní, stolky a židličky, kde si mohou kreslit a vyrábět. Každý den mají také zajištěna dvě jídla, svačinu a oběd. V případě zájmu mohou ukrajinské maminky kontaktovat vedoucí klubovny p. Richtrovou na tel. +420 778 449 840 nebo na e-mailu ukrajinatrutnov@gmail.com.

Komunitní centrum

Česko-ukrajinské komunitní centrum vzniklo v prostorách bývalé masny v budově ZUŠ Trutnov ve Školní ulici (vchod z pěší zóny na Horské). Slouží především k získávání praktických informací, předávání zkušeností, setkávání a navazování vzájemných vztahů mezi občany Trutnova a Ukrajiny. „Lidé, kteří k nám v současné době přicházejí, jsou vzdělaní, aktivní a schopní si řadu věcí sami vyřešit, a tento prostor jim k tomu poskytne potřebné zázemí. Budeme opravdu rádi, když se z komunitního centra stane místo setkávání ukrajinské kultury s tou naší. Ukrajinci zde najdou potřebné informace o životě, práci a službách v Trutnově a Trutnováci zde naleznou odpovědi na otázky o životě uprchlíků a jejich potřebách a třeba i nová přátelství,“ říká Tomáš Eichler, místostarosta města Trutnova. Náplní centra budou i vzdělávací akce, jazykové kurzy a základní poradenství. Zájemci v něm naleznou základní technické vybavení, jako wi-fi připojení, počítač, tiskárnu apod. Koordinátorem je rodačka z Ukrajiny, která v Trutnov žije déle než rok a hovoří jak ukrajinsky, tak česky. Komunitní centrum bude otevřeno každou středu 10:00-17:00, pátek 14:00-18:00 a sobotu 9:00-11:00.


Příprava klubovny pro děti

Příprava dětské klubovny 2, obrázek se otevře v novém okně

Příprava dětské klubovny, obrázek se otevře v novém okně

Příprava dětské klubovny 3, obrázek se otevře v novém okně

Klubovna pro děti CZ, obrázek se otevře v novém okně

Klubovna pro děti UA, obrázek se otevře v novém okně


Prostory pro komunitní centrum

Prostor pro komunitní centrum 2, obrázek se otevře v novém okně

Prostor pro komunitní centrum, obrázek se otevře v novém okně

Komunitní centrum CZ, obrázek se otevře v novém okně

Komunitní centrum UA, obrázek se otevře v novém okně

ikona souboruTZ - V Trutnově startuje komunitní centrum i klubovna pro děti.pdf 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz


Vytvořeno 18.3.2022 | přečteno 834x | dedkova
 

Sloupek 2

MěÚ Trutnov
Slovanské náměstí 165
541 01 Trutnov
tel : +420 499 803 111
fax: +420 499 803 103

podatelna@trutnov.cz
ID DS (3acbs2c)

IČO:
00278360
DIČ:CZ00278360
č.ú.:124601/0100
load