17. výtvarný salon královských věnných měst

Trutnov, 14. 6. 2016 - Dobrovolný svazek obcí Královská věnná města, jehož členem je také město Trutnov, a statutární město Hradec Králové ve spolupráci se ZUŠ Střezina a ZUŠ Habrmanova pořádá ve dnech 28. června – 31. července 2016 v galerii Suterén Infocentra Hradec Králové na Eliščině nábřeží již 17. výtvarný salon královských věnných měst na téma Bitvy, souboje, zápasy.

Od 28. června budou v galerii Infocentra Hradec Králové k vidění také díla žáků ze Základní umělecké školy v Trutnově. Žáci mohli tvořit jak malované obrazy, tak plastická díla. „Hlavním úkolem bylo držet se tématu bitev, války, zápasů a soubojů. Výtvarný salon královských věnných měst je totiž součástí programu vzpomínkových akcí k 150. výročí bitvy u Hradce Králové a války 1866,“ dodává trutnovský starosta, Ivan Adamec.

V galerii budou vystaveny výtvarné práce žáků:

ZUŠ R. A. Dvorského, Dvůr Králové nad Labem

ZUŠ Habrmanova, Hradec Králové

ZUŠ Střezina, Hradec Králové

ZUŠ Chrudim

ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř

ZUŠ Mělník

ZUŠ Jana Maláta, Nový Bydžov

ZUŠ Bohuslava Martinů Polička

ZUŠ Trutnov

ZUŠ Vysoké Mýto

Vernisáž výtvarného salonu se uskuteční v úterý 28. června 2016 v 16 hodin v prostorách Infocentra Hradec Králové, kde zároveň proběhne slavnostní vyhlášení laureátů 17. výtvarného salonu královských věnných měst. Odborná porota totiž vyhodnotí nejlepší díla v kategoriích 5 – 10 let, 11 – 15 let a 16 – 18 let.

V den vernisáže bude zároveň spuštěno internetové hlasování na www.vennamesta.cz, kde po celou dobu konání výstavy může každý podpořit dílo, které ho nejvíce osloví. Výsledky hlasování budou později zveřejněny na webu věnných měst.


Výtvarný salon.jpg

 

TZ - Výtvarný salon KVM.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg