Bojiště je napojené na kanalizační síť, na řadě je Volanov

V květnu byly dokončeny stavební práce v souvislosti s připojením Bojiště na kanalizační síť. Projekt začal již v loňském roce a pro město je letos jedním z největších investičních projektů.

„Jsem rád, že se tento krok podařil celkem bez problémů a s minimálním navýšením ceny oproti plánu. Na projekt přispěla Evropská unie a Státní fond životního prostředí, takže Trutnov zaplatil jen necelou třetinu z vynaložených nákladů,“ sdělil starosta Ivan Adamec.

Kanalizační síť bude nyní postupně uváděna do provozu. Napojení Bojiště je součástí komplexního plánu na zlepšení životního prostředí a kvality vody v regionu. Nová čistička odpadních vod v Bohuslavicích, která byla dokončena v roce 2009, umožnila větší kapacitou napojení dalších městských částí do systému.

V příští etapě bude připojen na kanalizační síť také Volanov. Městská rada vybrala dodavatele, kterým je trutnovská společnost BAK stavební společnost a. s. Výběrového řízení se zúčastnilo osm společností. „Nová etapa připojení Volanova do kanalizační sítě bude stát 32,5 milionu korun, tedy srovnatelnou částku jako v případě Bojiště. I na tento projekt přispěje Evropská unie a SFŽP, takže Trutnov zaplatí opět zhruba třetinu nákladů. Stavební práce začnou na podzim a budou dokončeny v roce 2013,“ dodal Adamec.


Ke stažení:

TZ - Bojiště je napojené na kanalizační síť.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Iva Trávníčková
oddělení pro styk s veřejností
tel.: 499 803 104, 731 124 272
e-mail: travnickova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg