Čeští i polští podnikatelé fandí obnovitelným zdrojům energie

Tisková zpráva - 17. 3. 2014

Obnovitelné energetické zdroje a úspora energií jsou témata, která trápí podnikatele na obou stranách hranice. „Pondělní setkání podnikatelů, které se konalo v rámci projektu Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání, jednoznačně odhalilo, že české a polské podniky řeší podobné problémy,“ říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. „Je jasně zřetelná snaha o co největší úspory energií a instalace efektivnějších zdrojů,“ upozorňuje na poslední trendy Richard Sobaňski, prezident Sudecké Izby Przemyslowo-Handlowej. Setkání se zúčastnili zástupci patnácti polských společností a deseti českých.

Energetická úspornost, alternativní zdroje nebo jejich kombinace s konvenčními systémy, byly tématem pondělního setkání českých a polských podnikatelů, které se uskutečnilo v rámci projektu Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání. „Tlak na ceny je dnes všudypřítomný a energetická náročnost výroby se neustále zvyšuje. Proto jsem velmi rád, že se čeští a polští manažeři zajímají o to, jak dosáhnout případných úspor, jaké nové technologie se dají využít v jejich společnostech nebo zda se nemohou inspirovat na druhé straně hranice. A právě inspirace a předávání zkušeností byly hlavním tématem již druhého setkání,“ přibližuje program Kooperační burzy firem Ivan Adamec, starosta Trutnova. 

Zaměření na nové technologie je podle Ivana Adamce zároveň velkou konkurenční výhodou a může přinést osvíceným společnostem výrazně lepší obchodní výsledky, ale profitovat bude i celý region. „Vše je spojené. Pokud se bude dařit zdejším firmám, můžeme předpokládat nižší nezaměstnanost a zároveň rozvoj města. Zaměření na inovace a efektivní technologie je hudba budoucnosti,“ vzkazuje starosta Trutnova. 

DSCF9441.JPG

Účastníci setkání se se starostou Adamcem setkali v prostorách trutnovské Staré radnice, kde proběhlo zahájení celodenního programu a zároveň bližší seznámení účastníků mezi sebou. „Prohlubování přátelských vztahů, dnes se tomu někdy také říká networking, je základním cílem celého projektu. Pokud budou čeští a polští podnikatelé mezi sebou komunikovat a dělit se o zkušenosti, je reálný předpoklad větší provázanosti i v byznysu,“ doplňuje Adamec. V rámci dopoledního programu proběhla prohlídka nových technologií elektrárny Trutnov-Poříčí a také společnosti Step TRUTNOV, která se zabývá výrobou a instalací kotlů na biomasu. Odpoledne se pak živě diskutovalo v konferenčních prostorách hotelu Davídek. „Podobná setkání jsou rozhodně důležitá. Předávání zkušeností přímo z praxe, názorná ukázka využití technologií nebo různé možnosti instalace nových energetických zdrojů se těžko popisují v případových studiích,“ kladně hodnotil odpolední diskusi Paweł Ułaszewski, viceprezident Sudecké Izby Przemysłowo-Handlowej ve Świdnici.DSCF9459.JPG

 

link_vrch.jpg

 

logo.jpg


Ke stažení:
TZ - Cesti a polsti podnikatele fandi obnovitelnym zdrojum.doc
DSCF9441.JPG
DSCF9459.JPG


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg