Chystá se oprava ul. Skřivánčí, nové přechodové ostrůvky v centru města a chodník ve Voletinách

Trutnov, 19. 09. 2016 – Na podzim letošního roku začne město Trutnov hned s několika investičními akcemi zaměřenými na dopravní infrastrukturu. Nejprve se začne s budováním tří přechodových ostrůvků na páteřním tahu městem, dále bude zahájena výstavba nového chodníku ve Voletinách a 3. října se začne s rekonstrukcí ul. Skřivánčí.   

V druhé polovině září budou vybudovány tři ochranné přechodové ostrůvky, dva na ulici Náchodská (u Benziny a u Ekvity) a jeden na ul. Pražská u parkoviště u Studny. „Chceme tak zvýšit bezpečnost občanů při přecházení páteřní komunikace v centru města, kde je frekventovaný provoz,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Ostrůvky, které vybuduje společnost POZPRA trading, s. r. o., vyjdou město na téměř 900.000 Kč. Během stavby ostrůvků bude zúžen jízdní pruh a snížena rychlost jedoucích vozidel. Zároveň bude omezen pohyb pěších, kteří tak musí využít jiný nejbližší přechod pro chodce.    

Od 26. září začnou přípravné práce na výstavbě chodníku ve Voletinách. „Ve směru od Trutnova na Libeč vznikne chodník po pravé straně až k domu čp. 147. U odbočky ke kostelu bude možné přejít komunikaci přes přechod pro chodce, na který dále naváže chodník i po levé straně vozovky vedoucí až k mateřské škole,“ upřesňuje Ivan Adamec. Stavba, kterou provede firma STRABAG, a. s., by měla být dokončena nejdéle v červnu 2017. Vše závisí na klimatických podmínkách, zda počasí dovolí provádět stavbu i během zimních měsíců. Město za vznik nových chodníků zaplatí 4.100.000 Kč.

Další akce zahájená nyní na podzim bude rekonstrukce ulice Skřivánčí. Od 3. října bude komunikace uzavřena v úseku od kruhového objezdu na Horské ulici k odbočce za přejezdem. Od Krkonošské ul. po garáže bude vedena slepá ulice.  Kromě nového povrchu komunikace zde bude vybudován nový chodník, dešťová kanalizace, dále bude naistalováno nové veřejné osvětlení a především se opraví železniční přejezd. „V týdnu od 17. do 21. října bude během výluky na trati také znemožněn průchod pro pěší,“ dodává Petr Andr z odboru rozvoje města MěÚ Trutnov. Konec rekonstrukce Skřivánčí ulice je plánován na rok 2017, ale opět záleží na klimatických podmínkách. Město tato investiční akce vyjde celkem na 11 mil. Kč.    

 

ul. Skřivánčí:
ul. Skřivánčí (1).JPG

ul. Skřivánčí (2).JPG

Přechod pro chodce U Studny:
přechod U Studny.jpg

Voletiny:
Voletiny.JPG

Voletiny - situace.pdf

 TZ - Chystá se oprava ul. Skřivánčí, nové přechodové ostrůvky v centru města a chodník ve Voletinách.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg