Další parkoviště ve městě budou hlídat závory

Tisková zpráva - 24. 5. 2011

Na čtyřech dalších místech v Trutnově bude sloužit parkovací systém, jaký funguje od podzimu na parkovišti U Studny. „Závorový parkovací systém znamená jednoznačně zkvalitnění služeb pro motoristy, umožňuje mimo jiné informovat je o obsazenosti parkoviště. Napomůže i stále potřebnější regulaci parkování ve městě a v neposlední řadě by měl městu zajistit i vyšší příjmy z parkovného,“ sdělil starosta města Ivan Adamec. „Tento systém navíc ulehčí práci městské policii, která může místo kontroly parkovacích lístků provádět jinou činnost,“ doplnil.

Rada města schválila vypsání výběrového řízení na dodávku systému pro tyto lokality:
• ulice Barvířská (u pivovaru)
• ulice Vodní (pod MěÚ)
• náměstí Republiky (u Komerční banky)
• ulice M. Gorkého (u nemocnice)

Vítěz výběrového řízení bude znám do konce června a všechna místa chce radnice osadit závorovým parkovacím systémem ještě do konce roku.

„Mnoho řidičů také spoléhá na to, že městská policie nestihne obejít všechna parkoviště a s lístkem na půl hodiny parkují třeba celý den. Kvůli krátké návštěvě nemocnice nebo kvůli vyřízení rychlých záležitostí v centru pak není kde zaparkovat. Nový systém je k vybírání poplatků přísnější, takže by měl zkrátit parkovací dobu a tím zajistit víc volných míst,“ dodal Adamec.

Radnice plánuje, že do budoucna by komfort řidičů měl zvýšit ještě orientační systém sdružující aktuální informace o všech parkovištích.

DALSI_PARKOVISTE_VE_MESTE_BUDOU_HLIDAT_ZAVORY.pdf DALSI_PARKOVISTE_VE_MESTE_BUDOU_HLIDAT_ZAVORY.pdf (82,90 KB)

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg