Dlouholetá práce trutnovského kronikáře byla oceněna

Trutnov 23. 2. 2016 – Prof. Antonín Just obdržel za dlouholeté vedení městské kroniky titul Čestného kronikáře města Trutnova. Ke slavnostnímu udílení došlo v pondělí 22. února 2016 v Obřadní síni Staré radnice. „Udělením tohoto titulu jsme chtěli vyjádřit, jak moc si vážíme mimořádné práce, kterou prof. Just pro město dělá,“ říká Ivan Adamec, starosta Trutnova.

Profesor Antonín Just začal kroniku psát v roce 1958 a vedl ji celých 58 let až do letošního ledna, kdy pomyslné žezlo převzala nová kronikářka. Jeho dlouholeté úsilí se město rozhodlo ocenit. „Vést kroniku tolik let je něco úžasného a dovolím si tvrdit, že i nepřekonatelného,“ dodává starosta.

V pondělí 22. února 2016 mu byl slavnostně udělen titul Čestného kronikáře města Trutnova. „Slavnostního aktu se zúčastnila jak rodina prof. Justa, tak jeho přátelé a kolegové,“ dodává Michaela Dědková, tisková mluvčí trutnovské radnice.

Kromě titulu obdržel prof. Just za svou dlouholetou práci pro město také finanční dar na svou další publikační činnost. Kromě vedení kronik se totiž věnuje psaní knih o trutnovské historii a básnické tvorbě.
prof. Just (1).jpg


prof. Just (2).jpg

foto: Miloš Šálek 

TZ - Čestný kronikář města Trutnova.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg