Dny evropského dědictví 2018 v Trutnově

I v letošním roce se Trutnov připojí k dalším evropským městům v rámci Dnů evropského dědictví. Veřejnost tak bude moci navštívit místa, která během roku nejsou běžně přístupná.

V sobotu a v neděli 8. - 9. září 2018 se Trutnov opět zapojí do mezinárodní akce Dny evropského dědictví. Letošní národní téma nese název Společné dědictví, společné hodnoty. Program bude tradičně zahájen v sobotu 8. září 2018 v 10:00 na Krakonošově náměstí projevem starosty a slavnostním natřením pamětní desky r. 1866 za přítomnosti členů Klubu vojenské historie Trutnov. „Lidé se pak mohou těšit na koncert pěveckého sboru Colours of GTU pod vedením sbormistra Vojtěcha Kábrta. A nově jsme letos vyzvali žáky trutnovských škol a školek, aby se do Dnů evropského dědictví zapojili v rámci výtvarné soutěže. Jejich díla vystavíme v podloubí Staré radnice,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Ve Staré radnici budou oba dny k nahlédnutí kroniky města Trutnova, a to za přítomnosti trutnovské kronikářky Aleny Křivské. V Haasově paláci, dnešním sídle ZUŠ, si žáci a učitelé kromě výstavy prací připravili na sobotu v 11:00 a ve 14:00 hudební vystoupení. Dále budou s poutavými programy otevřeny Kostel Narození Panny Marie, Muzeum Podkrkonoší v Trutnově, Janská kaple, dělostřelecká tvrz Stachelberg a památník generála Gablenze, kde v sobotu od 15:00 do 18:00 bude probíhat akce Rozloučení s létem. V městském parku bude možné zavítat do podzemní chodby nebo se zúčastnit komentované prohlídky parku se studenty České lesnické akademie Trutnov. Galerie Draka si pro letošní ročník připravila promítání nového snímku o životě trutnovského lékárníka – Šifra mistra Spiegela.

Kromě zpřístupněných památek se lidé mohou těšit na program v železničním depu a jízdu parním vlakem. Interaktivní výstava s výtvarnou dílnou jsou pro návštěvníky připraveny v Tkalcovském muzeu ve Voletinách.

Novinkou letošního ročníku je sbírání razítek u vybraných památek. Drobnou odměnu v Turistickém informačním centru obdrží každý, kdo nasbírá alespoň šest z osmi razítek. „Po celý víkend bude Turistické informační centrum otevřeno a zájemci se zde dozví další informace o Dnech evropského dědictví, získají plánek města s vyznačenými památkami a také kartu pro sbírání razítek,“ upozorňuje Ivan Adamec a dodává, že „z technických důvodů jsme bohužel museli zrušit dva avizované body programu. Zavřena bude Galerie města Trutnova a dále nebude možné navštívit stavbu Střediska volného času, Trutnov, v areálu na Nivách. Věřím, že i tak si lidé vyberou z bohaté nabídky,“ uzavírá trutnovský starosta.

 ded-2018a-1.jpg

ded-2018a-2.jpg

ded-2018a-3.jpg

ded-2018a-4.jpg

 

 

 

TZ - Dny evropského dědictví 2018 v Trutnově.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg