Etrichova Holubice přistála na Babí

Na Babí vedle rozhledny Elišky vzniklo nové dětské hřiště. To nese odkaz slavného trutnovského rodáka, letce Igo Etricha. Jednou z atrakcí je totiž model jeho proslulého letadla Holubice.

06.logo-eu-eg-veta.jpg

Město Trutnov společně s partnerským městem Świdnice získaly dotaci v rámci mikroprojektu Města odletů - Świdnica a Trutnov s registračním číslem CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_008/0001403. Cílem projektu je využití kulturního dědictví na podporu cestovního ruchu, konkrétně odkazu trutnovského rodáka Igo Etricha a rodáka z partnerské Świdnice Manfreda von Richthofena. „Je důležité nezapomínat na významné občany našeho města a připomínat jejich životní příběhy a čeho dokázali našim dětem,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

hyiat-bab-2-web.jpg

Díky získání dotace ve výši zhruba 650.000 Kč z evropských fondů prostřednictvím Euroregionu Glacensis vzniklo v Trutnově vedle rozhledny Elišky na Babí dětské hřiště, které na Igo Etricha odkazuje. Děti si zde mohou hrát na zmenšeném modelu jeho letadla Taube, v překladu Holubice. Etrich se tehdy při konstrukci letounu inspiroval přírodou, konkrétně okřídleným semínkem tropické rostliny Zanonia Macrocarpa. Vytvořil tak model s přirozeně stabilní nosnou plochou a daleko předběhl svou dobu.  

V rámci mikroprojektu Města odletů plánuje dále trutnovská radnice instalaci informační tabule s odkazy, interaktivní hru Geofun se vzdělávacími prvky a společnou výstavu s polským partnerem. Město se finančně podílí částkou zhruba 110.000 Kč.

hyiat-bab-1-web.jpg

TZ - Etrichova Holubice přistála na Babí.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg