Intenzivní doplňování sáčků na psí exkrementy? Bez efektu

Město Trutnov se rozhodlo výrazněji věnovat problematice psích exkrementů v ulicích. Po dva měsíce technické služby intenzivně doplňovaly sáčky na stojanech u odpadkových košů. Aktivní přístup však nepřinesl žádaný efekt. Nově s úklidem psích exkrementů pomůže univerzální stroj, který bude zametat a vysávat centrum města.

s-ky.jpg

Na začátku roku se město Trutnov rozhodlo zaměřit na pořádek v ulicích a čisté chodníky bez psích exkrementů. V únoru a březnu častěji doplňovali pracovníci Technických služeb Trutnov, s. r. o., sáčky na psí exkrementy na stojanech, kterých je po městě rozmístěno celkem 108. „Dříve jsme sáčky do stojanů doplňovali dvakrát týdně. Nově jsme koše se zásobníky kontrolovali a doplňovali dvakrát denně. Přestože nás tato snaha během dvou měsíců vyšla na 140.000 korun, výsledek nebyl téměř žádný. Na chodnících i v ulicích jste se stále museli psím exkrementům často vyhýbat,“ říká Lumír Labík, ředitel TST. Dvouměsíční monitorování situace přineslo i zajímavé zkušenosti. „Dokonce se nám stalo to, že jsme doplnili stojan, po 11 minutách se k němu vrátili a celý balík sáčků byl pryč. Lidé je prostě berou ve velkém, ale stejně po psech často neuklízejí.“ Nejvíce sáčky mizely na Kryblici a na sídlišti Družba.

Po snaze o zvýšenou péči, která však byla bez žádaného efektu, se město vrátí k původnímu modelu, kdy budou stojany doplňovány dvakrát týdně. „Na lidi však apelujeme, aby chodili na městský úřad, kde si na inforecepci nebo na Odboru finančním mohou sáčky na psí exkrementy vyzvednout zcela zdarma. Je už pak jen na nich, aby sáčky i k žádanému účelu používali,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Sáčky jsou k vyzvednutí také v sídle Technických služeb Trutnov, s. r. o., a případně je mohou vydat i pracovníci TST přímo ve městě. „Kdo skutečně chce po svém psu uklidit, má vždy možnost. Je přeci i v zájmu všech obyvatel Trutnova, abychom měli hezké a čisté město,“ dodává trutnovský starosta.

Technické služby na pomoc s úklidem především v ulicích historického centra města pořídily nový vysavač/zametač Egholm. „Multifunkční stroj obsluhuje jeden člověk a díky jeho konstrukci je možné zamést či vysát nepořádek i na hůře dostupných místech, a to v létě i v zimě,“ uzavírá Labík.

 s-ky-2.jpg

s-ky-3.jpg

TZ - Intenzivní doplňování sáčků na psí exkrementy_Bez efektu.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg