Jak si vede trutnovská cyklověž po čtvrtroce užívání

Již tři měsíce uplynuly od chvíle, kdy v Trutnově zprovoznili vedle autobusového nádraží cyklověž, tedy automatické parkovací zařízení pro kola. A výsledek? Od srpna zde bylo uloženo více než 900 kol.

cyklove-z-2.jpg

Přesně před třemi měsíci, konkrétně 1. srpna, byl slavnostně zahájen provoz trutnovské cyklověže - automatického parkovacího zařízení pro kola, kde si občané mohou 24 hodin denně uschovat či vyzvednout své jízdní kolo. Radnice je o vytíženosti parkoviště informována. „V srpnu cyklověž pojala 371 kol, v září zde lidé zaparkovali 313 kol a v říjnu 237. Taková čísla jsme z počátku ani nečekali,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova, a dodává, „věděli jsme, že bude chvíli trvat, než si lidé zvyknout využívat bezpečného parkování svých kol. Výsledek za první tři měsíce nám však dělá radost. Přes zimu samozřejmě čísla klesnou, uvidíme, co ukáže cyklistická sezona v příštím roce.“  

Cyklověž pojme až 118 jízdních kol, z toho 102 kol pro dospělé včetně elektrokol a 16 dětských kol. Na kole můžou lidé ponechat veškeré příslušenství, pověsit přilbu na řídítka a nechat například tašku s nákupem. Kola jsou po dobu úschovy pojištěna a chráněna před vlivy počasí a neoprávněným přístupem třetích osob. Cyklověž je navíc monitorována strážníky městské policie. „V případě jakýchkoliv problémů s parkováním stačí zavolat na linku 156. Už jsme řešili, že kolo nešlo zaparkovat nebo ho věž naopak nechtěla vydat. K ovládání věže máme dálkový přístup, takže jsme občanovi vždy rychle pomohli,“ říká Radek Svoboda, ředitel Městské policie Trutnov. Poplatek za zaparkování kola je 5 Kč na den, v případě vlastnictví In Karty od Českých drah zdarma.

 cyklove-z-trutnov-statistika.jpg

TZ - Jak si vede trutnovská cyklověž po čtvrtroce užívání.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg