Královnou věnných měst je Tereza Lagutinová ze Dvora Králové

Tisková zpráva - 14. 11. 2012

Svazek obcí Královská věnná města pořádal v úterý 13. listopadu v královéhradeckém Adalbertinu soutěž o titul Královna královských věnných měst. Každé z devíti věnných měst mohlo nominovat jen jednu soutěžící. Město Trutnov reprezentovala třiadvacetiletá studentka Univerzity Hradec Králové Gabriela Drejslarová. Titul královny si odnesla soutěžící ze Dvora Králové.

Gabriela Drejslarová

      Tereza Lagutinová

Porota složená ze starostů a místostarostů jednotlivých měst přisoudila toto hrdé postavení královny jedenadvacetileté Tereze Lagutinové ze Dvora Králové nad Labem. „Volba nebyla jednoduchá, při vyrovnanosti soutěžících rozhodla po dohodě porotců o vítězce váha hodnocení předsedy poroty“, uvedl starosta Mělníka a předseda poroty Ctirad Mikeš.

Během soutěžního večera každá dívka představila své město, přidala i zajímavou perličku z jeho historie či současnosti, ukázala svůj um či vtip ve volné disciplíně a ve společné choreografii předvedla ukázku dobových tanců i módní přehlídku historických společenských šatů.

Soutěžící dívky  Závěrečné společné foto soutěžících a členů poroty

Královnu Terezu čeká nyní rok plný cestování a zážitků v královských věnných městech. Od každého z nich totiž jako odměnu za vítězství v soutěži dostala pozvání k návštěvě, samozřejmě s ubytováním a vstupenkami na atraktivní kulturní akci. Milou příchuť měl soutěžní večer i pro soutěžící za Vysoké Mýto Jaroslavu Jeníkovou, která získala nejpočetnější podporu v internetovém hlasování veřejnosti probíhajícím ještě před soutěží.

Královská věnná města o sobě dají opět vědět už za pár dní – v sobotu 24. listopadu se totiž ve Vysokém Mýtě uskuteční Královský ples. Účast na něm přislíbila „dědička a pokračovatelka českých královen“ paní Livia Klausová, které při úvodním ceremoniálu starostové věnných měst předají tradiční dary, odváděné městy na královnin dvůr i v historii: Dvůr Králové tak daruje mřenky, Hradec Králové bažanty, Chrudim pšenici, Jaroměř lososy, Mělník víno, Nový Bydžov bažanty a raky, Polička oves, Trutnov plátno a Vysoké Mýto pstruhy.


Zavedení tradice volby královny královských věnných měst je součástí projektu Královská věnná města známá, ale nepoznaná …, který aktuálně svazek obcí realizuje s podporou Evropské unie. Cílem je zvýšit povědomí o jedinečných krásách a zajímavostech královských věnných měst a přivést do nich více turistů. Díky projektu již vznikla řada nepřehlédnutelných propagačních materiálů zacílených na konkrétní skupiny návštěvníků, další se připravují a v provozu jsou samozřejmě i nové webové stránky www.vennamesta.cz, které se průběžně plní. Brány královských věnných měst jsou již otevřeny např. královským rodinám, princům a princeznám, rytířům na kolečkách či nebojácným chasníkům a děvám, a brzy se otevřou ještě královnám a dvorním dámám na rozkošném víkendu a královským prarodičům.


Ke stažení:

Gabriela_Drejslarova_Trutnov.jpg
Kralovna_vennych_mest.jpg
Kralovna_vennych_mest_2.JPG


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg