Královská věnná města hledají letošní královnu

Trutnov, 22. 2. 2016 – Královská věnná města se představí na 17. ročníku veletrhu cestovního ruchu Infotour a cykloturistika. „Vedle dalších 8 Královských věnných měst nebude chybět ani Trutnov. Návštěvníci se mohou těšit například na prezentaci akcí k připomenutí 150. výročí významné bitvy roku 1866 nebo na nejzajímavější turistické cíle v našem okolí,“ říká Michaela Dědková, tisková mluvčí města Trutnov. Kromě prezentace jednotlivých subjektů a událostí se na veletrhu bude hledat i královna Královských věnných měst pro rok 2016.

Stánky Královských věnných měst lákají k návštěvě všechny, kteří rádi cestují. Návštěvníci se mohou těšit na prezentace turistických oblastí, tipy na výlety, přednášky cestovatelů nebo na farmářské trhy s regionálními výrobky. „Na veletrhu si každý najde svoje – od dětí, pro které je připravena speciální expozice, přes turisty a milovníky gastronomie, až po zájemce o historii,“ vyjmenovává Dědková.

Královská věnná města byla českými králi od 14. století odkazována jejich manželkám – královnám. Proto jsou s nimi bezpodmínečně spjaty. I z toho důvodu se každoročně hledá královna, aby byla dodržena středověká tradice.

 Královnou letošního roku se může stát každá žena, které je více než 18 let. Stačí dorazit na veletrh Infotour a cykloturistika, který se bude konat 11. a 12. března v královéhradeckém Aldisu, a vyhledat červený stánek jakéhokoliv Královského věnného města. „Zde se nechá jednoduše vyfotografovat v královské korunce – tím se zařadí do soutěže o královnu pro letošní rok,“ uvádí Michaela Dědková a upozorňuje, že vítězku budou moci hlasováním vybrat všichni, kteří navštíví stránky www.vennamesta.cz. Dívka, žena nebo dáma s nejvíce hlasy pak získá titul královny a vyhraje víkendový pobyt v jednom z Královských věnných měst podle vlastního výběru.

  

 TZ - Královna věnných měst.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí, oddělení komunikace
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg