Krkonošský veletrh již popáté v Trutnově

Tisková zpráva - 5. 5. 2014

V pátek a sobotu se v trutnovském společenském centru UFFO uskutečnil již pátý ročník Krkonošského veletrhu s podtitulem „Stavíme, bydlíme“. Letos se ho zúčastnilo na 80 vystavovatelů převážně z Královéhradeckého kraje. Obohacením byla účast deseti polských firem, které přijely získávat nové odběratele a obchodní partnery. „Účast polských vystavovatelů je dalším jasným důkazem, že na přelomu roku nastartovaný projekt Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání má smysl,“ řekl v pátek při slavnostním zahájení veletrhu Ivan Adamec, starosta Trutnova a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Krkonossky veletrh 2014 (3)-a.jpg

Krkonossky veletrh 2014 (2)-a.jpg

Krkonossky veletrh 2014 (1)-a.jpg

Krkonossky veletrh 2014-a.jpg

Občané Trutnovska měli během pátku a soboty skvělou příležitost načerpat inspiraci pro renovace či rekonstrukce svých bytů, domů či rekreačních objektů. V UFFO se uskutečnil již 5. ročník Krkonošského veletrhu zaměřeného na dům, byt, zahradu či hobby. Návštěvníci u zhruba 80 vystavovatelů mohli přímo konzultovat své problémy nebo se pouze inspirovat novými nabídkami či technologiemi. Během dvou dní navštívilo veletrh přibližně dva a půl tisíce návštěvníků.

Na slavnostním zahájení v pátek 2. května 2014 vyzdvihl Ivan Adamec, starosta Trutnova, zejména účast polských vystavovatelů, dále skutečnost, že byl veletrh zařazen do projektu Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání, a také to, že se jedná již o pátý ročník, což ukazuje na úspěšnost celé akce jak u vystavovatelů, tak u návštěvníků. Zahájení byli přítomni i zástupci Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, zástupci města Świdnica a také starostové měst a obcí sdružených ve Svazku obcí Východní Krkonoše.

Vystoupením expertního poradce pro česko-polskou spolupráci byl pověřen pan Zdeněk Hefka, který omluvil nepřítomnost pana Jerzy Tutaje z Dolnoslezského vojvodství, přednesl jeho odborný komentář k dopravní infrastruktuře a předal informace regionálním médiím. 

„Trutnov je přirozeným významným centrem celé oblasti východních Krkonoš a akce jako tento veletrh jeho pozici ještě posilují. Možnost setkat se s firmami z druhé strany hranice je k nezaplacení. Osobně budu další rozvoj podobné spolupráce podporovat. Jsem totiž přesvědčen, že právě tyto aktivity mohou být v budoucnu přínosem,“ upozornil Ivan Adamec.


link_vrch.jpg


logo.jpg


Ke stažení:
TZ - Krkonošský veletrh.doc
Krkonošský veletrh 2014.jpg
Krkonošský veletrh 2014 (1).jpg
Krkonošský veletrh 2014 (2).jpg
Krkonošský veletrh 2014 (3).jpg


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

 

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg