Kulturní cenu města Trutnova dostane propagátor trutnovských pověstí Otto Štemberka

Tisková zpráva - 23. 4. 2013

Kulturní cenu města Trutnova uděluje zastupitelstvo města už od roku 1992, a to za významný přínos kulturnímu životu města v uplynulém kalendářním roce či za významný přínos městu v oblasti umění, zájmové umělecké činnosti, případně v dalších kulturně společenských aktivitách. Návrhy, které může podat každý občan nebo fyzická osoba, projednává kulturní komise, která pak své stanovisko postupuje radě a zastupitelstvu. A jak v pondělí potvrdili zastupitelé města, v letošním roce toto významné městské ocenění obdrží pan Otto Štemberka, předseda občanského sdružení Trutnov - město draka.

Otto Štemberka, pravý rodák z Trutnova, narozený v roce 1965, získá Kulturní cenu za svůj významný přínos a obohacení kulturního života ve městě a za významný podíl na rozšíření novodobého turistického zájmu o město a jeho historii i mytologii. Oživovat staré legendy, vyprávět prastaré pověsti, odhalovat mystéria a tajemství města a objevovat kouzla alchymie byly a jsou jeho největšími celoživotními vášněmi, které se po celou dobu jeho života promítaly i do jeho kariéry.

Jako zakládající člen a předseda občanského sdružení Trutnov - město draka inicioval a s ostatními členy sdružení realizoval sedm ročníků městských dračích slavností „Už ho nesou!“. Bohaté doprovodné programy každoročních slavností, zejména pak akce zavěšování a sundávaní draka z věže Staré radnice, si získaly pozornost a srdce široké veřejnosti. Bez Otto Štemberky by nevznikla ani řada oblíbených publikací věnovaných trutnovským pověstem a završením jeho dlouhodobé činnosti i jeho velkou osobní zásluhou je trutnovská Galerie draka, otevřená v listopadu loňského roku. Galerii vybudovalo město Trutnov a Otto Štemberka je z podstatné části jejím ideovým tvůrcem.

Kulturní cenu města Trutnova převezme Otto Štemberka z rukou starosty města Ivana Adamce dne 10. června 2013 při slavnostím podvečeru v obřadní síni Staré radnice.


Ke stažení:
TZ - Kulturní cenu města Trutnova dostane propagátor trutnovských pověstí Otto Štemberka.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg