Lokalita ulic Obránců Míru, Husova a Českobratrská v novém kabátu

Tisková zpráva - 1. 11. 2013

Město Trutnov v pátek 1. listopadu v 11 hodin slavnostně otevřelo nově opravenou komunikaci Obránců Míru a oficiálně tak dokončilo rekonstrukci infrastruktury v této lokalitě, která zahrnovala i komunikace v ulicích Husova a Českobratrská. Nový živičný povrch vozovek a chodníky si tak mohou bez omezení užívat obyvatelé už všech tří ulic. Součástí investiční akce byla také kompletní oprava odvodnění, veřejného osvětlení a rekonstrukce plynového vedení včetně přípojek k rodinným domům. Rekonstrukce proběhla ve dvou etapách, první v roce 2010 a druhá během letošního léta. „Jsem rád, že nenastaly zásadní problémy a obě etapy rekonstrukce byly realizovány dle harmonogramu,“ prohlásil Ivan Adamec, starosta Trutnova, během slavnostního otevření a zároveň dodal, že postupné opravy městských komunikací a jejich průběžná údržba jsou jednou z priorit radnice.

Rekonstrukce ulic Obránců Míru, Husovy a Českobratrské řešila nové šířkové uspořádání ulic s kompletní opravou vozovek, chodníků, odvodnění a veřejného osvětlení. Zároveň bylo zrekonstruováno plynové potrubí a přípojky k rodinným domům. „Každá rekonstrukce představuje významný zásah do života občanů, proto se snažíme minimalizovat negativní vlivy. Obě etapy byly proto prováděny v létě, kdy jsou příhodné klimatické podmínky a zároveň je i nižší provoz,“ vysvětluje Ivan Adamec rozdělení opravy do dílčích etap. Chodníky vybudované dle platných norem jsou nyní bezpečnější a díky novému povrchu vozovky se významně snížil hluk od projíždějících aut.

Otevreni Obrancu Miru 02.jpg

Otevreni Obrancu Miru 03.jpg

Otevreni Obrancu Miru 04.jpg

Důkazem, že opravy místních komunikací jsou pro Trutnov prioritou, je i další zahájená rekonstrukce. „Koncem října začala oprava komunikace v ulici Žitná v Trutnově-Poříčí a v příštím roce máme v plánu ulici Horskou v Horním Starém Městě,“ doplnil Ivan Adamec. 

První etapu rekonstrukce ulic Obránců Míru, Husovy a Českobratrské zajišťovala na základě výběrového řízení společnost M-SILNICE, a. s. Hradec Králové a druhou etapu zhotovila EUROVIA CS, a. s. Projekční práce dodala společnost TRANSCONSULT s. r. o. Náklady na první etapu činily 2 669 857 Kč vč. DPH, na druhou potom 4 371 726 Kč vč. DPH. Celkem na obnovu těchto ulic město vynaložilo 7,5 mil. Kč – včetně nákladů na projekční práce.  

Otevreni Obrancu Miru 05.jpg
Symbolického přestřižení pásky se ujali starosta Trutnova Ivan Adamec a ředitel závodu Hradec Králové dodavatelské společnosti EUROVIA CS Ing. Petr Dohnálek

Otevreni Obrancu Miru 01.jpg


Ke stažení:
TZ - Otevření ulice Obránců Míru.doc
Ulice Obrancu Miru 01.jpg
Ulice Obrancu Miru 02.jpg
Ulice Obrancu Miru 03.jpg
Slavnostni paska.jpg
Strihani pasky.jpg


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg