Město a nemocnice se dohodly na spolupráci

Město Trutnov a Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., se domluvily na vzájemné spolupráci. Jejich představitelé tak podepsali memorandum. Cílem je spokojenost občanů města i klientů nemocnice.   

02.jpg

Ve středu 3. října 2018 podepsal starosta města Trutnova a ředitel Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., Miroslav Procházka Memorandum o porozumění a vzájemné spolupráci. „Spolupráce mezi oběma subjekty již na několika úrovních probíhá, ale tímto aktem jsme chtěli naše aktivity stvrdit a dát jim určitou slavnostní formu,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Město například na základě rozhodnutí trutnovského zastupitelstva z letošního června založilo Nadační fond pro podporu Oblastní nemocnice Trutnov, a. s. Cílem jeho zřízení je snadnější získávání dotací na pořízení vybavení a zvýšení počtu personálu nemocnice. Spolupráce mezi městem a nemocnicí se dále rozvíjí také v oblasti bezpečnosti. „Strážníci městské policie dochází do areálu, kde dohlíží na veřejný pořádek a pracovníkům dávají kurzy sebeobrany. Naopak zdravotní personál školí policisty v poskytování první pomoci,“ dodává trutnovský starosta. Nově je nemocnice také napojena na pult centrální ochrany. Město Trutnov dále opakovaně poskytuje dotaci Oblastní nemocnici Trutnov, a. s., na náklady spojené s odvozem pacientů na záchytnou protialkoholní stanici.

Oba subjekty v memorandu deklarují svůj zájem na řešení dopravní situace, a to především parkovací kapacity v okolí nemocnice, což s sebou nepochybně přinese investice jak na straně města Trutnova, tak na straně nemocnice. Je tedy nanejvýš patrné, že spolupráce mezi městem Trutnovem a trutnovskou nemocnicí se rozvíjí v mnoha oblastech veřejného života. „Jsem rád, že jsme tento krok podnikli. Pokud chceme občanům poskytovat kvalitní služby, je nanejvýš žádoucí, abychom se uměli rozumně dohodnout a najít řešení,“ dodává Miroslav Procházka.   

 

 

TZ - Město a nemocnice se dohodly na spolupráci.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg