Město dekorovalo nejlepší sportovce roku 2011

Nejlepším sportovcem Trutnova loňského roku se stala Darina Mišurová. Ocenění převzala v pondělí 14. května z rukou starosty Ivana Adamce její spoluhráčka Hana Šnajdrová.

Mišurová se slavnostního setkání ve Staré radnici nemohla osobně zúčastnit z důvodu reprezentačních povinností. Kapitánka ligového týmu basketbalistek KARA Trutnov byla šest let největší oporou družstva. Když letos 15. ledna skončila sezóna, měla Mišurová na kontě za Trutnov celkem 172 odehraných ligových zápasů a nastřílela 2529 bodů, v evropských pohárech nastoupila k 41 utkáním a nastřílela 626 bodů.

Nejlepším mládežnickým sportovcem do 18 let se stal šestnáctiletý kajakář Matyáš Zieris z oddílu kanoistiky TJ Lokomotiva Trutnov, který loni získal titul Mistra České republiky juniorů v klasickém sjezdu, titul Mistra České republiky dospělých v závodu družstev, vyhrál Český pohár juniorů a vynikajících výsledků dosáhl i na Mistrovství světa juniorů (3. místo v závodu družstev v dlouhém sjezdu, 4. místo v závodu družstev ve sprintu).

Zleva: Aleš Marek, Martin Kádrle, Matyáš Zieris

Matyáš je velkou sportovní nadějí a spolu s Alešem Markem a Martinem Kádrlem si v pondělí odnesl i ocenění pro nejlepší sportovní kolektiv města Trutnova za předchozí rok. Tento tým 3x K1 Muži sjezd je Mistrem České republiky týmů ve sprintu a držitelem bronzu za klasický sjezd.

Sportovní cenu města Trutnova za rok 2011 v kategorii Nejlepší mládežnický kolektiv do 18 let získal tým starších minižákyň basketbalového klubu KARA Trutnov, který vybojoval na MČR 3. místo a získal tak historicky první medaili pro Trutnov v kategorii minižactva.

Prostřednictvím ceny pro nejlepšího trenéra města se tentokrát dostalo uznání kuželkářskému sportu, který rovněž sklízí významné úspěchy na celostátní úrovni, a na tom má velikou zásluhu právě oceněný Petr Holý.

Zleva: Milan Groh, Jiří Hradecký, Petr Holý

Cenu za významný přínos trutnovskému sportu získali letos mimořádně dva laureáti, a to Jiří Hradecký, který je od 60. let minulého století spjat s ledním hokejem a s cyklistikou, a Milan Groh, který má veliké zásluhy na rozvoji sportovního a volnočasového vyžití mládeže v Trutnově-Horním Starém Městě.

PŘEHLED OCENĚNÝCH SPORTOVCŮ:

Nejlepší sportovec
Darina Mišurová (BK KARA Trutnov – basketbal)

Nejlepší mládežnický sportovec do 18 let
Matyáš Zieris (oddíl kanoistiky TJ Loko Trutnov – kajak)

Nejlepší sportovní kolektiv
tým 3x K1 Muži sjezd (tým kajakářů Aleš Marek, Martin Kádrle, Matyáš Zieris)

Nejlepší mládežnický sportovní kolektiv do 18 let
starší minižákyně BK KARA Trutnov

Nejlepší trenér
Petr Holý (oddíl kuželek TJ Loko Trutnov)

Cena za významný přínos trutnovskému sportu
Jiří Hradecký, Milan Groh


Ke stažení:

TZ - Město Trutnov dekorovalo nejlepší sportovce roku 2011.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg