Město opravilo vodní nádrž ve Studenci

Trutnov, 15.11.2016 – Vodní nádrž ve Studenci se dočkala opravy. Město Trutnov na ni získalo dotaci z programu Obnova a technické zajištění stávajících „návesních“ vodních nádrží. Špatný technický stav nádrže již dlouhou dobu vyžadoval zásah. „Opravu nádrže, která stála celkem 240.790 Kč, jsme realizovali letos v září, aby s příchodem zimy bylo vše hotové,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.   

Město Trutnov realizovalo během měsíce září opravu umělé vodní nádrže ve Studenci, která má rozlohu 564 m2. „Nádrž byla odbahněna, vyčištěna a boční stěny byly zpevněny novou kamennou rovnaninou,“ dodává Ivan Adamec. Oprava nádrže vyšla celkem na 240.790 Kč, z toho dvě třetiny pokryla dotace, a to ve výši 160.000 Kč. Práce provedla firma Kampa Marynka, s. r. o.    

Kolem nádrže byly umístěny dvě lavičky, a tak může sloužit jako odpočinkové místo pro pěší a cykloturisty. Dále bude sloužit jako zásobárna vody pro hasiče. „Najde se zde i sportovní využití. Jak vím, tak v zimě, když voda zamrzne, sem chodí místní lidé bruslit,“ říká Ivan Adamec.

Cílem projektu byla realizace opatření vedoucího k posílení retenčních a akumulačních schopností krajiny, a tím zlepšení stavu životního prostředí. „Dbáme na kvalitu života i v našich integrovaných obcích, proto řadu investičních akcí realizujeme právě v nich. Jsou totiž důležitou součástí města Trutnova,“ dodává trutnovský starosta.

Před:
vodni-nadrz-ve-studenci-pred.jpg

V průběhu:
vodni-nadrz-ve-studenci-prubeh-4-.jpg

vodni-nadrz-ve-studenci-prubeh-3-.jpg

Po:

vodni-nadrz-ve-studenci-2-.jpg

vodni-nadrz-ve-studenci-1-.jpg

Za finanční podpory:

logo-colour-pantone.jpg

TZ - Město opravilo vodní nádrž ve Studenci.doc

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg