Město postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nové požární zbrojnice. Město chce její stavbu zahájit ještě letos v červenci. Celkové výdaje se vyšplhají na necelých 33 milionů korun, z nichž 90 % pokryje dotace z Evropské unie a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. 


irop-cz-ro-b-c-rgb.png

Dosavadní zázemí jednotky dobrovolných hasičů z Horního Starého Města je v nevyhovujícím stavu. Budova kdysi sloužila jako stodola. Přibližně v roce 1969 prošla rekonstrukcí, kdy byla zbudována přístavba šatny, kuchyňky a sociálního zařízení s pultovou střechou. V roce 2006 byly provedeny stavební úpravy, a to především zřízení nového teplovodního vytápění. „Dle vyjádření statika nelze tento objekt již přetížit stavebními úpravami,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Trutnovská radnice se proto rozhodla vybudovat zcela novou požární zbrojnici. „Chceme dobrovolným hasičům zajistit potřebné zázemí, aby jednotka měla co nejlepší podmínky pro rychlý výjezd složek IZS k mimořádné události. Odvádějí skvělou práci a nové prostory si rozhodně zaslouží,“ vysvětluje Ivan Adamec.


trutnov-hsm-po-rn-zbrojnice-viz-obr-zek-1.jpg


trutnov-hsm-po-rn-zbrojnice-viz-obr-zek-5.jpg

Chystaná požární zbrojnice je navržena jako zděná jednopodlažní budova s plochou střechou. Dominantou samotné stavby bude věž pro sušení hadic. Součástí stavby bude přístřešek pro umístění požární techniky a požárního vybavení. Náklady na výstavbu se vyšplhají na 33 milionů korun. Díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu a projektu CZ.06.1.23/0.0/0.0/16_055/0003442 je 90 % částky pokryto dotací. Město tak z vlastních zdrojů vynaloží necelých 3,5 milionu korun. „Jsem rád, že se nám s kolegou poslancem Zdeňkem Ondráčkem podařilo dotace získat,“ říká trutnovský starosta a dodává, že „nová zbrojnice bude stát naproti té současné. Pozemky určené pro výstavbu byly součástí výrobního areálu podniku TEXLEN, a. s., a sloužily jako manipulační plocha. Než jsme o dotace požádali, museli jsme tyto pozemky od soukromého majitele odkoupit“. Stavba by měla být zahájena letos v červenci a dokončena v červnu příštího roku.

 trutnov-hsm-po-rn-zbrojnice-viz-obr-zek-2.jpg


trutnov-hsm-po-rn-zbrojnice-viz-obr-zek-7.jpg

Vizualizace: TENET, s. r. o. 

TZ - Město postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

 

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg