Město prodá staré výměníkové stanice ČEZu. Ušetří miliony

Tisková zpráva - 27. 3. 2012

Rada města schválila prodej šestnácti výměníkových stanic elektrárenskému gigantu ČEZ. Ten projevil zájem o staré stanice, na jejichž renovaci by město muselo vydat miliony korun. „Je to skvělý obchod pro město. Do starých výměníků bychom museli investovat prostředky v řádu milionů a ty zrenovuje ČEZ na své náklady,“ sdělil starosta města Ivan Adamec.

Prodej se týká výměníků v lokalitách MŠ Benešova, ZŠ Náchodská, Školní jídelna Náchodská, ZŠ a ŠD Pionýrů, Fotbalový stadion v Poříčí, ZŠ M. Gorkého, ZŠ Komenského, ZŠ V Domcích, MŠ Komenského, Kino, MŠ Horská, Krytý bazén, OPS Železničářská, MŠ Žižkova, MŠ speciální Na Struze a SZŠ a MŠ Horská včetně příslušných sekundárních rozvodů.

Prvních pět stanic bude prodáno za symbolickou 1 Kč z důvodu plánované výměny topného média, kterou ČEZ provede na své náklady. Kupní cena ostatních jedenácti výměníkových stanic bude stanovena na základě znaleckých posudků. V souvislosti s prodejem technologického vybavení pak dojde i ke změně ceny za teplo, kdy město Trutnov bude hradit stejnou cenu jako běžní spotřebitelé.

„Město si ponechá ve svém vlastnictví stanice tam, kde došlo k výměně zařízení v několika posledních letech a kde vychází cena za teplo oproti nákladům na údržbu stanice stále ještě výhodněji pro nás. V případě zmíněných šestnácti stanic přestává být jejich provoz ekonomický, a proto jsme se dohodli na prodeji,“ dodal starosta.


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg