Město Trutnov letos udělí hned dvě Kulturní ceny

Trutnov, 26. 4. 2016 – Město Trutnov každoročně oceňuje významné osobnosti za dlouhodobý významný přínos městu v oblasti kultury či mimořádný počin obohacující kulturní život města v uplynulém kalendářním roce. O držitelích Kulturní ceny za rok 2015 rozhodlo městské zastupitelstvo na svém druhém letošním zasedání v pondělí 25. dubna 2016. „Letos budou výjimečně uděleny hned dvě ceny. Město ocení práci fotografa Ctibora Košťála i činnost spolku Stachelberg,“ přibližuje starosta města Trutnova, Ivan Adamec.

Trutnovští zastupitelé se rozhodli udělit hned dvě Kulturní ceny města Trutnova za rok 2015. „Zastupitelstvo takto rozhodlo na základě doporučení Kulturní komise Rady města Trutnova,“ přibližuje trutnovský starosta.

Kulturní cenu města Trutnova za rok 2015 získá fotograf Ctibor Košťál, a to za významný a dlouhodobý přínos trutnovské kulturní scéně. Původním povoláním stavební inženýr působí jako fotograf na volné noze od roku 1991. Letos oslaví své 60. narozeniny a zároveň je tomu 50 let, kdy poprvé zmáčkl spoušť fotoaparátu. Desítky let je členem nejstaršího trutnovského fotoklubu KDÚ a již šestým rokem se stará o chod fotografické galerie Mates. „Kromě focení také pravidelně pořádá velmi oblíbené besedy, na kterých promítá diapozitivy ze svých cest po celém světě,“ říká Adamec.      

Dalším držitelem Kulturní ceny se stane spolek Stachelberg, z.s., a to za výjimečnou dlouhodobou práci v oblasti kulturního dědictví a uchování historických hodnot. Členové spolku od roku 1991 udržují, obnovují a veřejnosti postupně zpřístupňují tvrz Stachelberg. „Díky jejich dobrovolné práci se ze zanedbaného areálu stalo muzeum, které je oblíbeným turistickým cílem. Je důležité, aby nám unikátní objekty československého opevnění připomínaly velmi významnou část dějin našeho regionu,“ dodává Adamec.

Není to však poprvé, kdy v jednom roce budou uděleny ceny dvě. Stejně tomu bylo s Kulturní cenou města Trutnova za rok 2011, která byla udělena prof. Vladimíru Wolfovi a výtvarnici Tereze Komárkové.  

Slavnostní udělení cen se uskuteční v pondělí 30. května v obřadní síni Staré radnice.

TZ - Město Trutnov letos udělí hned dvě Kulturní ceny.pdf

 

 Ctibor Košťál.jpg

Fotograf Ctibor Košťál (foto: Miloš Šálek)


Stachelberg.jpg

Tvrz Stachelberg (foto: Miloš Šálek)

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí, oddělení komunikace
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg