Město Trutnov ocení sportovní osobnosti roku 2012

Tisková zpráva - 28. 2. 2013

Většinu kategorií tentokrát ovládly ženy. Absolutní vítězkou se stala plavkyně Aneta Pechancová, za dorost vyhrála běžkyně Lenka Svobodová. Plaketa pro nejlepší sportovní tým poputuje k basketbalistkám Kary a softballovému oddílu žákyň. Ke slavnostnímu dekorování sportovců dojde na Staré radnici tradičně v jarním termínu, který bude brzy stanoven.

V kategorii Nejlepší sportovec města Trutnova za rok 2012 ocení město plavkyni Anetu Pechancovou. Dvacetiletá sportovkyně obléká dres TJ Lokomotiva Trutnov od svých šesti let. Krom toho závodí za českou reprezentaci. V listopadu si doplavala pro druhé místo na Mistrovství Evropy v Chartres v polohové štafetě. Na stejném šampionátu se jako první plavkyně v historii TJ Lokomotivy Trutnov na ME probojovala do semifinále v individuálním závodu. Za sebou má medailová umístění na Mistrovství ČR žen i dorostu, Českém poháru žen a start na MS. 

Město ocení i trenéra Anety Pechancové Pavla Pokorného. Za své úspěchy s plavci TJ Lokomotiva Trutnov převezme plaketu s nápisem Nejlepší trenér města Trutnova za rok 2012.

Eso oddílu orientačního běhu TJ Lokomotivy Trutnov Lenka Svobodová ovládla kategorii dorostu. V mistrovských závodech ČR obsazovala loni místa v první desítce. Pro medaile si doběhla na klasické trati v Hradci Králové a v děčínském sprintu. Běhá i za juniorskou reprezentaci České republiky, na ME dorostu obsadila s týmovými kolegyněmi čtvrté místo ve štafetě. 

Cena pro nejlepší sportovní kolektiv města poputuje k basketbalistkám Kary Trutnov. Ty loni obsadily první příčku ve Středoevropské lize Evropského poháru. Za sebou přitom nechaly mistrovské celky z Německa, Rumunska a Rakouska. V ženské basketbalové lize skončily čtvrté a v Českém poháru páté. Na konci ledna měly odehráno celkem 560 ligových utkání a 74 zápasů v evropských pohárech.

Jako mládežnický protějšek Kary budou jako nejlepší sportovní kolektiv Trutnova pod 18 let oceněny žákyně softballového oddílu při SK Horní Staré Město. Poslední tři roky hrají žákovskou extraligu a loni skončily na druhém místě. Na místních turnajích byly loni i na začátku letošního roku neporazitelné. Dvakrát vyhrály Trutnovskou dračici a první byly i na halovém turnaji ve Dvoře Králové. Členky týmu T. Klempířová, A. Bartoňová, K. Jindrová, E. Stejskalová navíc hrály za český výběr Czech Stars na evropském turnaji žákyň. Z Itálie přivezly čtvrté místo.

Za významný přínos trutnovskému sportu budou oceněni Jaromír Seidl, zakladatel softballového týmu při SK HSM a Pavel Sobotka, předseda plaveckého oddílu TJ Loko.


Ke stažení:
TZ - Město Trutnov ocení sportovní osobnosti roku 2012.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg