Město Trutnov: Podporujte osvětlené přechody

Tisková zpráva - 23. 4. 2013

Bezpečnost chodců ve městě a zvláště pak bezpečné silniční přechody se stávají v poslední době aktuální otázkou pro celé město Trutnov. Počet přechodů, jež patří mezi ty „rizikové“, by se měl tento rok výrazně snížit a napomoci tomu mohou i občané města svým hlasováním v projektu Vaše volba 2013. Výstavba osvětlení přechodů na kritických dopravních úsecích je iniciována energetickou společností ČEZ, kterou v této aktivitě podporuje i město Trutnov.

Ve studii o nejnebezpečnějších přechodech, kterou si nechala společnost ČEZ vypracovat napříč celou republikou, totiž figuruje i přechod ulice Na Struze u mateřské školy. Trutnovská radnice tedy nabádá občany města, aby svým internetovým hlasem právě pro tento přechod podpořili dobrou věc. Starosta města Ivan Adamec tento projekt velice vítá: „Bezpečné město je jedno z našich ústředních témat a pokud obyvatelé města tento projekt podpoří, budeme v této oblasti zase o krůček dál a městskou kasu to navíc nebude nic stát. Rád bych proto všem spoluobčanům vzkázal, ať se do hlasování zapojí.“

Svůj hlas vybranému nebezpečnému přechodu mohou dát všichni obyvatelé České republiky od 10. dubna do 24. května na webových stránkách ČEZ www.cezregiony.cz. Po dobu hlasování lze na tomto webu sledovat on-line aktuální stav výsledků jednotlivých lokalit. Konečné výsledky budou vyhlášeny 31. května. Tři nejnebezpečnější přechody tedy takto zvolí sami občané a další dva přechody v každém regionu pak dodatečně vybere odborná veřejnost z řad krajských zástupců Dopravní policie a BESIP. Město Trutnov však také nebude zahálet a pro bezpečnější přecházení tříproudových komunikací ve městě vybuduje už v letošním roce na třech místech tzv. dělené přechody (s ostrůvky). Jeden z nich vznikne v ulici Na Struze u restaurace City, další dělený přechod bude v ulici Husitská (poblíž prodejny Barvy a laky) a třetí v ulici Žižkova u bývalého sklenářství (poblíž OD Albert).


Ke stažení:
TZ - Město Trutnov-Podporujte osvětlené přechody.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz


 

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg