Městská doprava v Trutnově nabídne wifi zdarma

Tisková zpráva - 17. 3. 2015

Nové bezbariérové ekologické autobusy, informační systém nebo nabíjecí stanice pro mobilní telefony! To je výběr z novinek, kterými trutnovská městská hromadná doprava nedávno prošla. „Snahou města Trutnova a dopravní společnosti OSNADO je poskytovat službu veřejné dopravy na úrovni, která odpovídá ostatním evropským městům. Proto postupně začleňujeme do vozového parku pohodlnější bezbariérové autobusy s pohonem na CNG nebo se snažíme přicházet s praktickými inovacemi pro cestující,“ říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. „Letos chceme otestovat volné vysokorychlostní (LTE) připojení k internetu a také integrované USB nabíjecí stanice,“ dodává starosta.  

Městská doprava se stala jedním z velkých předvolebních témat. Na její provozování panují rozdílné názory. Nicméně důležité je také to, jaký standard tato služba nabízí. „Zatím posledním přírůstkem do vozového parku se stal na začátku roku kloubový autobus Irisbus Iveco s pohonem na CNG,“ říká Milan Kovář, jednatel společnosti OSNADO, která městskou dopravu zajišťuje. „Při běžném provozu obsluhují páteřní linky, tj. trasy č. 1 a č. 6 pouze kloubové autobusy s bezbariérovou úpravou. Zároveň jsou všechny bezbariérové vozy trutnovské MHD vybaveny i vnitřními LCD informačními panely, ze kterých lze čerpat informace nejen o trase linky, ale také aktuální zprávy z regionu nebo oznámení o plánovaných změnách,“ vysvětluje Kovář.

Bus zarazeny v 01_2015w.jpg
Kloubový autobus Irisbus Iveco Citelis 18m CNG, zařazený v lednu 2015

Letošní rok bude především ve znamení testování technologických úprav a dovybavení současných vozů. „Nabídnutí vysokorychlostního připojení k internetu i v autobusech městské dopravy logicky navazuje na další místa, kde je již nyní wifi připojení k dispozici,“ říká Adamec a zároveň věří v další zatraktivnění MHD pro obyvatele Trutnova. Internet zdarma není totiž v MHD běžnou záležitostí. I s druhou novinkou v podobě integrovaných nabíječek se lze dosud setkat spíše ojediněle.

LCD panelw.jpg

USB nabijeckaw.jpg

Projektům s využitím nových technologií věří i Milan Kovář z OSNADA. „Pokud o internet a USB nabíječky bude zájem ze strany cestujících, budeme se snažit instalovat je co nejrychleji i do ostatních vozů MHD.“

Město Trutnov má na provozování městské hromadné dopravy uzavřenou smlouvu o závazku veřejné služby se společností OSNADO. Předmětem smlouvy je zajištění provozu MHD v Trutnově a úhrada prokazatelné ztráty, jejíž součástí je i financování dlouhodobých investic v MHD. V roce 2014 činila tato částka poskytnutá z rozpočtu města Trutnova 7 550 682,- Kč – díky neustálému kvalitativnímu rozvoji a vysoké míře využívání MHD se v přepočtu na její rozsah jedná o jednu z nejnižších částek v rámci celé ČR, a to i při dlouhodobém zachovávání přiměřené výše jízdného.


Ke stažení:
TZ_Trutnovska MHD s wifi internetem zdarma.doc
Bus zarazeny v 01_2015.JPG
LCD panel.JPG
USB nabijecka.jpg


Kontakty pro komunikaci s médii

Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz 

Ing. Milan Kovář
jednatel
OSNADO spol. s r.o., člen skupiny ARRIVA
Nádražní 501, 542 24 Svoboda nad Úpou
tel. 499 404 767, 603 328 989 
e-mail: kovar@osnado_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg