Městská policie navštívila klienty Domu s pečovatelskou službou

Městská policie Trutnov a Dům s pečovatelskou službou navázaly  úzkou spolupráci. Cílem je informování klientů DPS o službách, které jim strážníci mohou poskytovat, a zároveň prevence kriminality formou přednášek a nácviku krizových situací. 

Do všech čtyřech budov Domu s pečovatelskou službou zavítal ředitel Městské policie Trutnov spolu s koordinátorem prevence kriminality. Policisté s klienty DPS besedovali o současném stavu a činnosti městských strážníků, osvětlili rozsah a fungování jejich pracoviště, které má na starosti nejen území našeho města, ale i 20 okolních obcí. Především však s nimi řešili rizikové situace, ve kterým se senioři mohou ocitnout. „Naši klienti se velmi často stávají terčem různých obchodníků a bohužel i podvodníků. Jsem rád, že díky spolupráci s městskou policií jim můžeme pomoci a na problematické situace je připravit,“ vysvětluje Roman Béla, ředitel Domu s pečovatelskou službou.

Vyzvali jsme obyvatele domů, aby neváhali a v případě jakékoli krizové situace nebo pocitu ohrožení volali na naši linku 156,“ říká Radek Svoboda, ředitel MP Trutnov, a dodává „klienty jsme také pozvali na návštěvu k nám na služebnu, abychom jim ukázali kamerový systém a představili službu forenzního označení kompenzačních pomůcek, které právě senioři často používají,“ dodává Svoboda. Tyto pomůcky budou poté opatřeny nálepkou, která bude sloužit jako upozornění proti krádeži a tím i prevenci kriminality.

Spolupráce městských strážníků a obyvatel DPS bude dále spočívat ve formě seriálu přednášek a seminářů, kdy si budou senioři v rámci prevence kriminality zkoušet modelové situace, aby si tak získané zkušenosti co nejlépe osvojili.

 

mp-u-senioro-1-.jpg

mp-u-senioro-2-.jpg

mp-u-senioro-3-.jpg

 

TZ - Městská policie navštívila klienty Domu s pečovatelskou službou.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg