Městská policie Trutnov bude nově zasahovat také v Malých Svatoňovicích

Trutnov, 9.3.2017 – Do seznamu obcí, ve kterých svou činnost provádí Městská policie Trutnov, nově přibydou i Malé Svatoňovice. Uzavření veřejnoprávní smlouvy schválili na prvním letošním zasedání trutnovští zastupitelé. Strážníci se zaměří především na dohled na veřejný pořádek, občanské soužití a budou zde vykonávat preventivní pěší činnost.

Zastupitelstvo města Trutnova schválilo uzavření veřejnoprávní smlouvy o zajišťování výkonu úkolů podle zákona o obecní policii mezi Městskou policií Trutnov a obcí Malé Svatoňovice. Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou. „Nyní ještě čekáme na rozhodnutí o udělení souhlasu Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, aby smlouva nabyla právní moci. Předpokládáme, že v Malých Svatoňovicích začneme působit během jara,“ vysvětluje Radek Svoboda, ředitel MP Trutnov.

V rámci plnění smlouvy budou trutnovští strážníci dohlížet na veřejný pořádek, občanské soužití, na dodržování právních předpisů dané obce a vykonávat zde budou také preventivní pěší činnost. „Vždy záleží na domluvě se starostou obce, co konkrétně v danou chvíli potřebují,“ říká ředitel trutnovských strážníků. 

Městská policie má v současnosti uzavřenou veřejnoprávní smlouvu s 18 obcemi. Malé Svatoňovice se stanou devatenáctou obcí. „Samozřejmě prioritní je pro nás výkon činnosti v Trutnově, který bude mít vždy přednost. Strážníků však máme dostatek, abychom v 19 obcích mohli působit,“ dodává Radek Svoboda.


mestska-policie-trutnov-1-.jpg

TZ - Městská policie Trutnov bude nově zasahovat také v Malých Svatoňovicích.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg