Městská policie Trutnov dohlédne na pořádek i v dalších obcích

Trutnov, 5. 1. 2016 – Trutnovská městská policie rozšiřuje od ledna působnost i do dalších přilehlých obcí. „Hlavním cílem je posílení bezpečnosti v jednotlivých obcích a zlepšení veřejného pořádku. Kromě preventivní přítomnosti hlídek bude městská policie také zajišťovat měření nejvyšší dovolené rychlosti na vybraných úsecích komunikací,“ říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. Podle Adamce je tato aktivita ze strany veřejnosti často chápána jako jasné omezení a znepříjemnění života řidičů. „Málokdo si ale uvědomuje, že měření rychlosti velmi výrazně přispívá k bezpečnosti na silnicích,“ vysvětluje Adamec. Na žádost samospráv obcí bude MP Trutnov od ledna působit i v Žacléři a Starých Bukách


Návrh na rozšíření působnosti Městské policie Trutnov byl již schválen trutnovským zastupitelstvem. K obcím, ve kterých již Městská policie Trutnov provádí službu (Pec p/S, Janské Lázně, Černý Důl, Svoboda nad Úpou, Malá Úpa, Mladé Buky, Hostinné, Chotěvice), se od ledna připojí další dvě (Žacléř a Staré Buky). Dalších šest obcí o spolupráci s MP Trutnov uvažuje a žádost je nyní v návrhovém řízení (Bernartice, Královec, Lampertice, Zlatá Olešnice, Vlčice a Velké Svatoňovice). „Jsem rád, že se můžeme podílet na zajištění bezpečnosti v celém trutnovském regionu. Zároveň je nutné zmínit, že služba vzniká na žádost samotných obcí,“ říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. Kapacita městské policie je podle starosty dostatečná, ale zajištění každodenní činnosti na území Trutnova má jasnou prioritu. 


Kromě zajištění bezpečnosti na místních komunikacích a měření nejvyšší dovolené rychlosti v součinnosti s Policií České republiky se hlídky městské policie zaměří na zajištění veřejného pořádku. Pod tím si lze představit např. řešení nelegálních skládek odpadu a rušení nočního klidu nebo zajištění vraků vozidel. Služba městské policie by měla působit i preventivně, tj. poskytování dohledu nad dodržováním právních předpisů obcí, jakými jsou např. omezení pohybů psů na veřejných prostranstvích či zákaz požívání alkoholických nápojů na veřejnosti. Důležitá je také fyzická přítomnost v rizikových lokalitách. 


Protože se jedná o objednanou službu, obce za ni budou platit poplatek. Ten se stanovuje kombinací počtu hodin výkonu služby a počtem ujetých kilometrů. „Ve službě jsou vždy dva strážníci. Sazba je stanovena na 280 Kč/hod/strážníka a na 8,50 Kč/km. Jedná se o cestu z Trutnova do obce a vzdálenost ujetou po obci,“ vysvětluje pravidla financování Radek Svoboda, ředitel Městské policie Trutnov.


TZ - Městská policie Trutnov dohlédne na pořádek i v dalších obcích.pdf


Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková 
tisková mluvčí 
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg