Městské zásahy Trutnov 2016 – nápady pro lepší město

Trutnov, 16. 5. 2016 – Od května letošního roku startuje v Trutnově projekt Městské zásahy Trutnov 2016. Hlavním cílem projektu, který se již úspěšně realizoval v řadě českých měst i na Slovensku, je najít ve městě problematická místa a navrhnout řešení, jak je lépe využít a vylepšit. Do projektu jsou zapojeni jak odborníci, tak veřejnost. 

Městské zásahy je otevřený projekt, který vznikl v roce 2007 v bratislavském ateliéru Vallo Sadovský. Po velkém úspěchu byl projekt zrealizován také v českých městech, a to například v Praze, Brně, Kladně či Jablonci nad Nisou. Letos se bude díky spolku TUarch a za podpory města konat i v Trutnově. „Přivést projekt Městské zásahy do Trutnova hodnotím jako výborný nápad. Spolupráce odborníků na tuto problematiku s obyvateli Trutnova, kteří nejlépe zhodnotí, co je zde skutečně trápí, je velmi smysluplná. Líbí se mi také, že bude zapojena mládež. Společně totiž vytipují „bolavá“ místa a navrhnou pro ně lepší architektonické řešení, které bude splňovat požadavky moderní doby“ sděluje starosta města Ivan Adamec.

Spolek TUarch založili místní architekti Michal Rouha, Jan Veisser a Benedikt Markel. Společně vyzývají jak trutnovskou veřejnost, tak další architekty, umělce a studenty, aby se zamysleli nad veřejným prostorem a hledali řešení pro jeho zlepšení. „Nemůžeme zajistit, aby všechna přání byla splněna. Můžeme však zcela konkrétně zacílit na bolavá trutnovská místa, se kterými se dennodenně potýkáme. Cílem je najít problém a umět jej pojmenovat,“ vysvětluje Michal Rouha, jeden ze zakladatelů spolku TUarch. Takovým místem může být budova, celá ulice, park, jakékoliv místo, jehož stav občany trápí.

Své podněty mohou lidé až do 31. 8. 2016 posílat na e-mail zasahy@tuarch_cz nebo mohou problematická místa označit připíchnutím špendlíku na mapy Trutnova, které budou viset na vybraných městských budovách. Více informací lze nalézt na www.mestskezasahytrutnov.cz nebo na facebookovém profilu. V říjnu se pak uskuteční výstava, která dané podněty a návrhy představí. 

 IMG_9288.jpg

foto: Miloš Šálek

TZ - Městské zásahy.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí, oddělení komunikace
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg