Městský bytový podnik zná nového ředitele, bude jím vedoucí infocentra

Tisková zpráva - 15. 3. 2012

Rada města jmenovala na pátečním jednání na pozici ředitele Městského bytového podniku Bc. Martina Veselého, který vede Turistické informační centrum na Krakonošově náměstí. „Jmenování proběhlo na základě výběrového řízení, do kterého se přihlásilo dvanáct zájemců. Martin Veselý prokázal nejlepší předpoklady a manažerské schopnosti. Novým ředitelem se stane od 1. května tohoto roku,“ sdělil starosta Ivan Adamec.

Kvůli práci pro MBP opustí Veselý nejen infocentrum, ale zároveň také podal rezignaci na funkci radního města Trutnova, kde působil od roku 2010. „Chci se naplno věnovat práci pro bytový podnik, která bude náročnější než vedení infocentra, proto odcházím z rady. Je možné, že do pravomoci společnosti spadne i správa sportovišť, takže záběr práce se může ještě výrazněji rozšířit a pozice radního by tím o to víc trpěla,“ vysvětlil Veselý.

Pátečním usnesením totiž radní odsouhlasili posouzení záměru přiřadit správu sportovišť a sportovních zařízení v majetku města právě Městskému bytovému podniku. „Podobný model funguje v Hradci Králové. Bytový podnik se stará o městský majetek, konkrétně o bytový fond, takže správa městských sportovišť by do jeho agendy logicky patřila. Proto jsme se rozhodli dát ještě možnost této variantě. Jedná se o důležité rozhodnutí, které nechceme uspěchat,“ dodal starosta.

Město se rozhodlo oddělit správu sportovišť od financování sportovních oddílů loni v létě. Obě činnosti dosud řídí občanské sdružení Lokomotiva Trutnov. Od oddělení obou aktivit si město slibuje průhlednější financování sportu a zároveň rovné podmínky pro jednotlivé sportovní oddíly.


Ke stažení:
TZ - Městský bytový podnik zná nového ředitele.doc
Martin Veselý.jpg


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg