Na Krakonošovo náměstí přijede císař

Trutnov, 07. 09. 2016 – O víkendu 10. - 11. září 2016 se konají mezinárodní Dny evropského dědictví. Také v Trutnově se v sobotu a v neděli otevřou místa, která jsou běžně v průběhu roku veřejnosti nepřístupná. Na sobotní dopoledne je navíc připraven program na Krakonošově náměstí. „Návštěvníci se mohou těšit na slavnostní příjezd císaře Františka Josefa I. Letos totiž uplyne přesně 150 let od jeho návštěvy Trutnova,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Národním tématem letošních Dnů evropského dědictví jsou Památky a komunity. V Trutnově mohou zájemci navštívit více jak desítku zajímavých míst. Program bude zahájen v sobotu 10. září 2016 v 9:30 na Krakonošově náměstí projevem starosty a scénickým obrazem „Příjezd císaře Františka Josefa I. do Trutnova r. 1866“. „Dále po tradičním natření pamětní desky na bílou barvu budou vybraní účastníci povýšeni za celoživotní zásluhy v oboru vojenské historie,“ přibližuje akci na náměstí trutnovský starosta. Dopolední program zakončí koncert kapely Tomáš Kočko & Orchestr.

Ve Staré radnici budou již tradičně k nahlédnutí psané kroniky města Trutnova. V Haasově paláci, dnešním sídle ZUŠ, si žáci připravili v 11 a ve 14 hodin hudební vystoupení. Dále budou otevřeny Kostel Narození Panny Marie, Muzeum Podkrkonoší v Trutnově, Galerie města Trutnova, Janská kaple, dělostřelecká tvrz Stachelberg a památník generála Gablenze, kde v sobotu od 15 do 18 hodin bude probíhat akce Rozloučení s létem. V městském parku bude možné zavítat do podzemní chodby nebo se zúčastnit komentované prohlídky parku s žáky České lesnické akademie Trutnov.

Kromě zpřístupněných památek se lidé mohou těšit na program v železničním depu nebo se svézt historickým parním vlakem. Speciální výstavu na téma Válka 1866 na Trutnovsku a její odraz v archivních dokumentech si připravil Státní okresní archiv Trutnov. „Po oba dny bude otevřeno také Turistické informační centrum, kde se zájemci dozví další informace o Dnech evropského dědictví a získají plánek města s vyznačenými památkami,“ dodává Ivan Adamec.


Městský park.jpg

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově.jpg

Stachelberg.jpg

 

TZ - Na Krakonošovo náměstí přijede císař.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg