Na Kryblici vaří v nové kuchyni

Na pracovišti Mateřské školy, Trutnov v Kryblické ulici se od začátku školního roku vaří v nové kuchyni. Rekonstrukce probíhala během letních prázdnin. Město za opravy zaplatilo 3,7 milionu korun.  

kuchyn-ms-kryblicka.jpg

Pracoviště MŠ Trutnov Sedmikráska v Kryblické ulici se pyšní zcela novou kuchyní. V budově původně dětského stacionáře již nebyly prostory pro vaření vyhovující, tudíž město schválilo investiční dotaci na jejich rekonstrukci. „Třídy jsme zrekonstruovali již před dvěma lety, kdy zde nové pracoviště mateřské školy vzniklo. Ale kuchyni jsme z časových důvodů nestihli. Musela počkat až na letošek,“ vysvětluje Ivan Adamec starosta města Trutnova.

Rekonstrukce byla provedena o letošních letních prázdninách. Ve správní budově došlo k částečné úpravě dispozičního řešení půdorysu kuchyňského a provozního zázemí, byly upraveny vnitřní instalace, provedeny pokládky nové podlahy a keramických obkladů. Dále byla dodána moderní gastrotechnologie. Celou rekonstrukci zajistila stavební společnost Stavir, s. r. o., za částku 3,7 milionu korun.

O modernizaci kuchyně jsme usilovali především proto, že školní jídelna Kryblická jako jediná v Trutnově zajišťuje dietní stravování pro předškolní děti. Spolupracujeme s nutriční terapeutkou, která pravidelně kontroluje jídelníčky pro všechny dietní pokrmy,“ dodává Vladimíra Priputenová, ředitelka Mateřské školy, Trutnov. Školní jídelna navíc spolupracuje s Krajskou hygienickou stanicí Královéhradeckého kraje, protože usiluje o udělení certifikátu Zdravá školní jídelna. Státní zdravotní ústav v Praze již vydal jeden certifikát v únoru 2016, a to školní jídelně v MŠ Komenského.

 

TZ - Na Kryblici vaří v nové kuchyni.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg