Na úřadu v Trutnově můžete opět podepisovat petici proti těžbě plynu

Tisková zpráva - 13. 9. 2012

Stejně jako na jaře mohou občané opět podepisovat petiční archy proti těžbě břidlicového plynu v regionu. Společnost, která má zájem o těžbu, totiž podala novou žádost s upřesněným průzkumným územím, nyní bez Broumovska s cennými zásobami vody. Na společném setkání se v úterý 11. září proti těžbě na Trutnovsku postavili všichni starostové dotčených obcí. Petiční archy budou k dispozici ve vestibulu městského úřadu do konce září.

„Jsem nejen proti těžbě, ale i proti průzkumu, protože průzkumný vrt se od toho běžného ničím neliší. I do průzkumných vrtů se budou vhánět chemikálie a tak hrozí znehodnocení krajiny a místní kvalitní vody,“ sdělil starosta Ivan Adamec a dodává: „Stejně tak mi vadí i to, že by se mělo právě toto podnikání upřednostnit před ostatními. Těžba by jistě ovlivnila zájem investorů a tím pádem i tvorbu udržitelnějších pracovních míst. Těžaři nemají nikdy žádný plán, co bude s lidmi a krajinou poté, co těžba skončí. Jde pouze o zisk. Nám tady po pár letech zůstane jen další znehodnocená, provrtaná země, možná zamořená voda a několik set lidí – specialistů bez dalšího uplatnění, zatímco noví investoři se nám budou oklikou vyhýbat.“

Města a obce odešlou svá stanoviska k žádosti do 14. září a budou požadovat doplnění řady významných informací. Nyní se tak rozhodná odpověď měst přesouvá do právní roviny. „Využijeme maximum právních možností, jak těžbu na našem území znemožnit,“ upřesnil starosta.


Ke stažení:

TZ - Na úřadu v Trutnově můžete opět podepisovat petici proti těžbě plynu.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg