Nejlepší sportovec města za rok 2018? Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovních cen města Trutnova za rok 2018. Letos výjimečně udělí cenu za mimořádný sportovní výkon, kterou získá trutnovská běžkyně Eva Vrabcová Nývltová. Nejlepším sportovcem za uplynulý rok bude vyhlášen thajboxer Jakub Klauda, který byl také nejlepším sportovcem města roku 2017.

Na základě doporučení sportovní komise rady města schválili trutnovští zastupitelé návrh na udělení Sportovních cen města Trutnova. „Přestože Eva Vrabcová Nývltová získala ocenění od města za rok 2017, i v roce 2018 dosáhla takových úspěchů na mezinárodní sportovní scéně, že se sportovní komise rozhodla navrhnout zastupitelstvu udělit Evě cenu za mimořádný sportovní výkon. Zejména 3. místo na ME v maratonu v Berlíně má zvuk. Jsem také rád, že v tomto roce zastupitelstvo využilo nově zřízené kategorie sportovních ocenění města Trutnova a ocenilo výkony handicapovaného sportovce Aleše Kisého,“ vysvětluje Tomáš Hendrych, předseda Komise pro sport a využití sportovních zařízení. Zastupitelstvo rozhodlo o udělení sportovních cen celkem v 7 kategoriích.

sc.jpg

1) Cena za mimořádný sportovní výkon

 Eva Vrabcová Nývltová – běh – TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z. s., Olfin Car Ski team

z. s.

Evy Vrabcové Nývltová dosáhla historického umístění na ME v maratonu. Získala 3. místo na soutěži v Berlíně, kde zaběhla český rekord v čase 2:26:31. Od dob Emila Zátopka se nikomu v ČR nepodařilo takovému výsledku ani přiblížit. Dále získala 7. místo na maratonu v New Yorku.

 e.-v.-n..jpg

2) Nejlepší sportovec města Trutnova

 Jakub Klauda – HIGHLANDERS Muay-Thai – SPARTAK TRUTNOV, z. s.

Jakub Klauda je reprezentantem ČR a řádným členem svazu C.M.T.A. ve váhové kategorii - 91 kg. Pravidelně se účastní vrcholných mezinárodních i národních soutěží. V roce 2018 obhájil již potřetí titul ME, a to na domácí půdě v Praze. „Takový úspěch se ještě nikomu nepovedl a Jakub se tímto sportovním výkonem nesmazatelně zapsal do svazové historie. Mezi jeho další úspěchy patří vítězství v jednom z nejtěžších turnajů ČR a to „Mezinárodní pyramida – Souboj Titánů“, kde během večera nastoupil postupně proti 3 soupeřům,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

 jakub-klauda-2-.jpg

3) Nejlepší handicapovaný sportovec města Trutnova

 Aleš Kisý – atletika (hod koulí, diskem, oštěpem)

Úspěchy v roce 2018:

3. místo World Para Athletics Grand Prix Paříž – koule,

2. místo Mistrovství Evropy Berlín – koule,

3. místo v Českém poháru,

2. místo Zlatá Tretra Ostrava – koule,

1. místo Czech Open Olomouc – koule,

1. místo Czech Open Olomouc – disk,

1. místo Czech Open Olomouc – oštěp,

2. místo Halové závody Ostrava – koule,

1. místo Vrhačský mítink Olomouc – koule.

 

4) Nejlepší mládežnický sportovec města Trutnova

Daniel Koblížek – kanoistika – TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z. s.

Úspěchy v roce 2018:

ME juniorů v klasickém sjezdu Skopje (Makedonie) – K1m 6. místo, C2m 6. místo,

ME juniorů v klasickém sjezdu – družstva Skopje (Makedonie) – 3xK1m 2. místo,

ECA Junior Wildwater CUP 2018 – celkové pořadí poháru – K1m 3. místo

 

5) Nejlepší sportovní kolektiv města Trutnova

SPARTAK Powerlifting Trutnov – silové sporty – SPARTAK TRUTNOV, z. s.

Klub je zaměřený na silové sporty skládající se ze tří disciplín: dřep, bench-press a mrtvý tah.

Úspěchy oddílu v roce 2018:

Účast na 5 významných soutěžích (MS GPC v maďarském Egeru, ME GPC ve francouzském Nancy, Visegrad World Cup v maďarském Gyoru, MČR v silovém trojboji a dřepu v Domažlicích a MČR v benchpressu a mrtvém tahu v Trutnově). Z těchto soutěží oddíl přivezl ve svých kategoriích 43 zlatých medailí, 16 stříbrných medailí, 10 bronzových medailí. Z absolutních pořadí bez rozdílu vah a věku přivezl 8 prvních míst, 11 druhých míst a 6 třetích míst. Dále členové oddílu v roce 2018 získali 7 titulů mistra světa, 3 tituly mistra Evropy a 24 titulů mistra ČR. Na uvedených soutěžích vytvořili 12 nových světových rekordů, 12 nových evropských rekordů a 24 národních rekordů. Oddíl dále v roce 2018 v Trutnově uspořádal mezinárodní MČR v benchpressu a mrtvém tahu. Na startovní listině bylo přihlášeno 227 závodníků ze 4 zemí.

 

6) Nejlepší mládežnický sportovní kolektiv města Trutnova

Družstvo žákyň – oddíl softballu – SK Horní Staré Město, z. s.

Družstvo je složené z děvčat do 13 let, která v posledních letech podávají výborné a vyrovnané výkony.

2017 – 3. místo extraliga žákyň v základní části, 3. místo celkově,

2018 – 3. místo extraliga kadetek v základní části, 3. místo celkově.

Bronzové medaile jsou ceněny o to více, protože první dvě místa obsadila družstva z velkých klubů s velkou členskou základnou, která staví do soutěže 2 až 3 družstva. Navíc pracují s ročníkově nejstaršími hráčkami dané kategorie a na finálové turnaje staví nejsilnější družstva. Oddílu se daří se všemi hráčkami, mnohdy šestiletými i sedmiletými, konkurovat velmi dobře hráčsky obsazeným družstvům.

 

7) Nejlepší trenér (cvičitel) města Trutnova za uplynulý rok

Eva Rudolfová – sportovní gymnastika – SPARTAK TRUTNOV, z. s.

Eva je dlouholetou členkou oddílu sportovní gymnastiky. Sama cvičí od svých pěti let, byla velice úspěšnou závodnicí se spoustou medailí a členství v reprezentaci jí uniklo jen o vlásek. V současné době zastává pozici trenérky, která si ještě zazávodí za gymnastické veteránky, kde se stala i mistryní republiky. Je trenérkou nejen gymnastiky, ale také Teamgymu. V obou odvětvích je rovněž rozhodčí. Jako trenér i rozhodčí dosáhla všech výkonnostních tříd. Se svými svěřenkyněmi v Teamgymu slavila titul mistryň a vicemistryň republiky ve všech věkových kategoriích.

 

 

TZ - Nejlepší sportovec města za rok 2018_ Jakub Klauda.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg