Nová komunikace na městském stadionu už slouží sportovcům i divákům

Tisková zpráva - 16. 9. 2014

Dnes byla slavnostně otevřena nová účelová komunikace na trutnovském městském stadionu. Jedná se o největší letošní investici města do trutnovských sportovišť, a to v celkové výši 1 550 000 Kč. „Stav komunikace byl již neudržitelný, proto byla rekonstrukce nutná. Tímto krokem byla dokončena komplexní modernizace městského stadionu jako celku, který nyní splňuje vysoké požadavky jak sportovců, tak diváků,“ uvádí Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Komunikace u stadionu_puvodni-a.jpg

Komunikace u stadionu_vystavba-a.jpg

Komunikace u stadionu_dokoncena-a.jpg

Rekonstrukce této infrastruktury u městského stadionu byla v roce 2014 v oblasti sportovišť prioritní investicí. „Vzhledem k dezolátnímu stavu komunikace se totiž na zrekonstruované fotbalové hřiště s umělou trávou III. generace zanášel štěrk a další nečistoty a tím se kvalitní povrch ničil. S touto investicí jsme počítali i při plánování rozpočtu na rok 2014,“ vysvětluje Adamec, který doplňuje, že sport je v Trutnově velice oblíbený a město proto vkládá do každoroční podpory provozu sportovišť i do nových projektů nemalé prostředky. „Dokončována je právě například výstavba nového mobiliáře Paradráha, venkovní posilovny, která může sloužit všem občanům bez rozdílu věku a fyzických schopností,“ doplňuje starosta.

Na výstavbu účelové komunikace u městského stadionu navázaly další práce, například vybudování nového oplocení podél stávající příjezdové komunikace, přesun vstupních brán nebo rekultivace travnatých ploch podél atletické dráhy.

Stavbu komunikace realizovala společnost Technické služby Trutnov s.r.o. Městský stadion stejně jako další městská sportoviště spravuje společnost MEBYS Trutnov s.r.o.


Ke stažení:
TZ - Nová komunikace na městském stadionu už slouží sportovcům i divákům.doc
Komunikace u stadionu_puvodni.jpg
Komunikace u stadionu_vystavba.jpg
Komunikace u stadionu_dokoncena.jpg


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz  

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg