Nová kuželna bude otevřena v Trutnově-Poříčí

Trutnov, 08. 09. 2016 – Trutnovští kuželkáři zahájí sezónu v novém zázemí. V pondělí 12. září bude nová kuželna slavnostně otevřena za přítomnosti vedení města, členů kuželkářského oddílu a dalších hostů. Město Trutnov zajistilo hráčům kuželek nové prostory na základě dlouhodobých požadavků na zlepšení podmínek pro kuželkářský sport. „Kuželna bude sloužit jak široké veřejnosti, tak profesionálním sportovním týmům pro hru v ligových soutěžích,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Kuželkářský oddíl TJ Lokomotivy Trutnov trénoval ve starých prostorách, které byly v havarijním stavu, a čekal na moderní a vyhovující zázemí. Na výstavbu zcela nové kuželny se však nepodařilo získat dotaci a město tak hledalo jiné řešení. „Nejekonomičtější a nejrychleji realizovatelnou variantou byl pronájem prostor kuželny od třetí osoby,“ vysvětluje trutnovský starosta. Po uskutečnění veřejné soutěže se nová kuželna začala budovat v Náchodské ulici v Poříčí v budově společnosti PRATR, a. s.

Nabízené prostory umožnily vybudovat čtyři profesionální kuželkářské dráhy, hlediště pro 60 diváků a potřebné sociální zázemí jako jsou šatny, ošetřovna a klubovna. „V původní staré kuželně se nacházely pouze dvě dráhy. Navýšením počtu drah splňuje trutnovská kuželna parametry, aby se v ní mohly pořádat ligové soutěže,“ upřesňuje Ivan Adamec. Registrovaní hráči budou moci hrát vyšší ligovou soutěž a neregistrovaní hráči budou moci hrát více soutěží, tím se zvýší i počet hráčů, kteří přijedou na tyto soutěže z jiných měst.     

Náklady za stavební úpravy prostor uhradil pronajímatel, město Trutnov pak kuželnu vybavilo vlastními technologiemi a nábytkem za částku přibližně 2 mil. Kč. Smlouva o pronájmu je uzavřena na dobu 10 let s opčním právem na prodloužení nájmu na další dvě období po 10 letech, tj. celkem na 30 let.

 IMG_20160902_121139.jpg

 IMG_20160902_121739.jpg

 IMG_20160902_121634 (1).jpg

 

TZ - Nová kuželna bude otevřena v Trutnově-Poříčí.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg