Nová lávka u obchodní akademie

Tisková zpráva - 30. 5. 2014

Letitá lávka pro pěší u obchodní akademie bude během letních měsíců zcela vyměněna za novou. „Stávající nosná ocelová konstrukce je celkově v havarijním stavu,“ říká Ivan Adamec, starosta Trutnova a upřesňuje, že již loni se začal připravovat projekt na výměnu mostního objektu. „Rekonstrukce si vyžádá během letních měsíců určitá omezení, ale stejně jako u ostatních staveb se snažíme využít dovolených a prázdnin,“ vysvětluje termín Adamec. Celkové náklady na rekonstrukci lávky činí 5,5 miliónu korun. 

V období od 1. června do 30. září 2014 provede firma MPS Mostní a pozemní stavby s.r.o. Čepí, která byla vybrána na základě výběrového řízení, výměnu stávající dožilé mostní konstrukce za novou. V tomto období tak bude znemožněn přechod přes řeku Úpu u obchodní akademie.

„Rád bych všechny občany města požádal o pochopení dočasných omezení pohybu a věřím, že nová lávka bude od podzimu opět hojně využívaná,“ říká starosta Ivan Adamec.

Po celou dobu realizace stavby budou muset chodci směřující z České čtvrti do centra nebo z centra přes ulici Novodvorská využít náhradní trasy přes most v ulici Nádražní nebo u kina. Současné přechody pro chodce v křižovatce ulic Úpské nábřeží a Novodvorská budou zachovány.

Vzhledem k rozměrům stávající a nové mostní konstrukce dojde v průběhu demontáže stávající mostní konstrukce a při skládání a osazování nového mostu k dočasnému omezení pohybu osob a cyklistů na promenádě v úseku před obchodní akademií.


Ke stažení:
TZ - Nová lávka u obchodní akademie.doc


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

 

   

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg