Nová loděnice je hotová a může přivítat trutnovské vodáky

Trutnov, 3. 6. 2016 – Oddílu kanoistiky TJ Lokomotiva Trutnov už dlouho chybělo potřebné zázemí. V roce 2015 tedy město Trutnov přistoupilo k výstavbě zcela nové loděnice v Poříčí. „Absence vyhovujícího zázemí vodákům značně komplikuje jejich činnost. Nová loděnice je navíc už několik let zahrnuta i ve strategickém plánu rozvoje města,“ upřesňuje starosta města Trutnova, Ivan Adamec. Loděnice bude v úterý 14. června slavnostně otevřena.

Nedostačující zázemí pro trutnovské vodáky řeší město Trutnov již od roku 2010, kdy bylo vydáno územní rozhodnutí a o rok později i stavební povolení. „Samotná výstavba loděnice začala 31. října 2015, čekali jsme totiž, zda získáme dotaci,“ vysvětluje starosta města Trutnova, Ivan Adamec. Město několikrát o dotaci žádalo, vždy ale neúspěšně, a tak na podzim loňského roku zastupitelstvo schválilo profinancování celé akce z městského rozpočtu.

Vedle staré požární zbrojnice vyrostla nová budova, která se skládá ze dvou částí (zděné konstrukce a dřevostavby) a vodákům nabízí veškeré nutné zázemí. „V části dřevostavby je klubovna, kancelář, šatna se sociálním zařízením a sprchami,“ říká Miroslav Franc. V patře nad tím je půda, která bude využívána k sušení vybavení. Ve zděné části napojené na dřevostavbu pak je vlastní sklad lodí.

Celkové náklady proinvestované městem za rok 2015 a 2016 činí 3,9 mil. Kč. Stavba, kterou realizovala firma Stavebně dopravní Trutnov, s. r. o., zůstane v majetku města a vodáci, respektive oddíl Lokomotivy Trutnov, zde budou v nájmu. V úterý 14. června v 15:00 bude loděnice slavnostně otevřena.


Loděnice v Trutnově-Poříčí (3).jpg

 Loděnice v Trutnově-Poříčí.jpg Loděnice v Trutnově-Poříčí (2).jpg


Loděnice v Trutnově-Poříčí (4).jpg

Foto: Renáta Tommová

TZ - Nová loděnice je hotová a může přivítat trutnovské vodáky.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg