Nové kamery sledují dění na Polské

Trutnov, 23. 5. 2016 – Na začátku května letošního roku začala rekonstrukce ul. Polská, která pravděpodobně potrvá až do poloviny září. Stavební práce s sebou nesou i omezení dopravy, které ztěžuje průjezdnost městem. Aby občané mohli sledovat dění v ulici, umístilo zde město hned dvě kamery. “Když se člověk bude chtít vydat do centra Trutnova a čeká ho cesta přes Polskou ulici, může se nejprve na internetu podívat, jaká je aktuální situace,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta Trutnova.

Město Trutnov zakoupilo dvě kamery, které je možné umístit na sloup veřejného osvětlení. V současné době jsou kamery nainstalovány u kruhových křižovatek na Polské ulici a slouží pro zobrazení dopravní situace při rekonstrukci ulice. „Řidiči i občané tak mohou sledovat, jak probíhají rekonstrukční práce a především, jaká je v danou chvíli dopravní situace,“ dodává David Jelínek z odboru rozvoje města. Na snímky z kamer je možné se podívat na webových stránkách města Trutnova www.trutnov.cz/nase-mesto/webkamery.  

Obě kamery umí pořizovat jak statické snímky, tak i video. Město je pořídilo za částku zhruba 15 000 Kč. Zakoupené kamery budou využity i poté, co rekonstrukce v ul. Polská skončí. „Kamery budou sloužit pro zobrazení aktuálního dění při stavbách, které financuje město Trutnov,“ dodává Jelínek.

 

Polská - kamera 1.jpg

 Polská - kamera 2.jpg

 

TZ_Nové kamery sledují dění na Polské.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí, oddělení komunikace
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg