Nové kontejnery na svoz biomasy

Technické služby Trutnov s. r. o., zahájí na začátku dubna svoz biomasy. Zájemci si nově musí pořídit speciální kontejnery, které nahradí původní textilní vaky. K dostání jsou přímo na technických službách.

Od úterý 3. dubna 2018 začnou Technické služby Trutnov s. r. o., svážet biomasu. Změnou vůči loňskému roku jsou nové kontejnery speciálně upravené na svoz biomasy. Oproti původním vakům větrají, jsou větší a především odolnější. „Reagujeme na přání občanů. Tyto plastové popelnice mají objem 240 l a mnohem lépe se s nimi manipuluje,“ vysvětluje Lumír Labík, ředitel technických služeb.


nove-kontejnery-2-1-.jpg


nove-kontejnery-1-1-.jpg

Kontejnery je možné zakoupit přímo v sídle technických služeb, a to za částku 935 Kč. Cena svozu na rok činí 650 Kč, na svoz může mít každý přihlášen jeden kontejner. Biomasa bude svážena každé pondělí. V případě, že na pondělí vyjde svátek, provedou technické služby svoz následující den. Svážení bude ukončeno na podzim v závislosti na klimatických podmínkách.

Mezi bioodpad, který je technickými službami svážen, patří čerstvě posekaná tráva, listí, kůra, drobné větvičky z keřů, piliny, hobliny, zbytky plevele, spadané ovoce apod. „Občas nám lidé komplikují práci a ke svozu dávají nerozložitelný odpad, jako např. kameny, cihly, sklo, stavební materiál, popel apod., což tam nepatří,“ dodává ředitel TST. Více informací lze nalézt na www.tstu.cz.

 

TZ - Nové kontejnery na svoz biomasy.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg