Nové parkoviště i pomůcky pro tělesně postižené

U domu s pečovatelskou službou v Kryblické ulici vzniklo nové parkoviště doplněné novým veřejným osvětlením. Další novinkou je instalace pomůcky k přemísťování tělesně postižených klientů, která výrazně zlepší jejich každodenní život.  

img-20180905-105436.jpg

U domu s pečovatelskou službou v Trutnově v Kryblické ulici došlo k vybudování nového parkoviště a přilehlých chodníků. Vzniklo zde celkem 22 parkovacích míst. „Dále jsme v rámci této stavby vybudovali nové veřejné osvětlení, které umožní seniorům a tělesně postiženým bezpečnější pohyb v okolí domu,“ vysvětluje Roman Béla, ředitel Pečovatelské služby Trutnov.  Celkové náklady této modernizace činily 1,4 miliónů korun. „Snažíme se vytvářet takové podmínky, aby senioři i tělesně postižení lidé měli co nejbezpečnější a hlavně důstojný život. Jakákoliv inovace pro jejich pohodlí je vítána,“ dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova.   

Dalším úspěšným krokem pečovatelské služby bylo získání dotace na pořízení pomůcky k přemísťování tělesně postiženého klienta. K získání peněz ze strany státu pomohl také Úřad práce Trutnov. „Toto speciální zařízení je obrovským pomocníkem nejen pro tělesně postižené, ale také pro zaměstnance pečovatelské služby. Na usazení pacienta do křesla nyní stačí jen jeden člen personálu, který již nemusí vynaložit tolik fyzické síly,“ říká Roman Béla. Osoby se sníženou soběstačností a klienti Pečovatelské služby Trutnov se mohou na organizaci se svými potřebami obracet a zaměstnanci Pečovatelské služby Trutnov jim v rámci sociálního poradenství poskytnou pomoc a podporu v řešení jejich složité situace.

 img-20180911-122829.jpg

  foto: Roman Béla

TZ - Nové parkoviště i pomůcky pro tělesně postižené.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg